Фазы луны

Партнёры

Баннер
Dārzs un vide
Проектирование, создание и уход за садами и насаждениями

СПКК
Совет Предпринимателей Кекавского Края

Предприниматели Марупе
Общество "Предприниматели Марупе"

FACEBOOK

Кто на сайте?

Сейчас 1235 гостей онлайн

free counters

Dārza pasaule 5.2020 (Лат. яз.)

“Dārza Pasaule” maijā

Klāt maijs – laiks, kad dārza darbiem vārti pa īstam vaļā. Šoreiz žurnālā “Dārza pasaule” padomi tiem, kas kartupeļus stādīs pirmo reizi mūžā, bet pārējiem noderēs profesionāļu ieteikto kartupeļu šķirņu apskats. Tāpat atrodami ieteikumi, kā veidot piemājas dārzu uz balkona, ieskats dārzam noderīgo kukaiņu pasaulē, bumbieru slimībās, dārza rīku akumulatoru klāstā un daudz kas cits.

Šopavasar dārzu modē atgriežas kartupeļi, ko mēdz saukt arī par “otro maizi”. Labākais stādīšanas laiks – kad augsne stādīšanas dziļumā sasilusi līdz 8–10 o C. Jo vieglāka augsne, jo dziļāk stāda – līdz pat 30 cm; ja smagāka – seklāk. Taču kartupeļus var audzēt arī lielos spaiņos, podos, maisauduma vai ģeotekstila maisos uz balkona.

Maija vidū parasti uzzied vieni no skaistākajiem krūmiem dārzā – kokveida peonijas. Iestādīta vieglā smilšmāla augsnē saulainā vai nedaudz noēnotā vietā, turklāt aizvējā, tā augs un ziedēs pat 100 gadus. Pirmos trīs gadus jaunās kokveida peonija jāsargā no kailsala, bet piecos gados tās jau ir labi ieaugusi. Turpmāk atliek tikai augu pasargāt no pelēkās puves.

Tomātus, papriku, gurķus, kuru vieta parasti ir dārzā vai siltumnīcā, var pamēģināt kastēs vai podos izaudzēt uz balkona. Ķirbis gan balkona dārzam nederēs, jo aizņem pārāk daudz vietas. Gaismas uz balkona vai lodžijas augiem pietiks; galvenā problēma ir karstums. Tāpēc dārzkopībai piemērotāki ir balkoni un lodžijas, kas vērsti pret ziemeļaustrumiem, austrumiem vai dienvidaustrumiem.

Līdz ko dārzs atdzīvojas, parādās laputis, blaktis, smecernieki, tinēji, tīklērces un ripši – visi tie kukaiņi, kurus mēs saucam par kaitīgajiem. Ja domājam zaļi var lūkot dārzam piesaistīt ne tikai bites un kamenes, bet arī mārītes, trihogrammas, ziedmušas, laupītājblaktis un plēsējērces – kaitēkļu dabīgos ienaidniekus.  Daļa no tiem tiek audzēti speciālās laboratorijās.

Обновлено 29.04.2020 19:46
 

Реклама

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.