Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 386 viesi 

free counters

Alternatīva lāpstai - sniega frēze

Lai ātri un kvalitatīvi notīrītu sniegu lielās platībās, ērtāks un arvien populārāks risinājums darbam ar tik ierasto lāpstu ir sniega frēze jeb sniega pūtējs. Iekārtas ir piemērotas gan darbam privātmājā un lauku sētā, gan arī komunālās saimniecības uzņēmumos. Atliek vien izvēlēties iekārtu ar tīrāmajai platībai atbilstošu jaudu un tehniskajām iespējām. Kam jāpievērš uzmanība, ja apsverat iespēju iegādāties sniega pūtēju?

Dažādas iekārtas dažādām prasībām

Tirdzniecības vietās ir pieejamas gan atsevišķas tehnikas vienības, gan arī tādas frēzes, ko var uzmontēt uz mauriņa traktora. Izvēloties uzmontējamu sniega frēzi, vispirms jāpārliecinās, vai konkrētajam traktoram vispār var pievienot papildu elementus. Jāņem arī vērā, ka mauriņa traktoram nepieciešami arī citi ziemas sezonas aksesuāri, piemēram, riteņu ķēdes, lai nodrošinātu labāku saķeri ar tīrāmo virsmu.

Frēžu modeļi, kas pieejami kā atsevišķas tehnikas vienības, aprīkoti ar vienpakāpes, divpakāpju vai trīspakāpju sniega izmešanas sistēmām. Vienpakāpes sniega frēzes ir vismazākās un ar tām var notīrīt lielākoties tikai vieglu, tikko uzsnigušu sniegu.

Lai sniega frēzi varētu izmantot dažādos apstākļos un tīrīt arī dziļu, sablīvētu sniega kārtu, labāk būtu izvēlēties iekārtu ar divpakāpju vai trīspakāpju izmešanas sistēmu. Tām ir vairāk frēzēšanas nažu, līdz ar to sniega izmešana ir kvalitatīvāka. Trīspakāpju sistēmas unikālā konstrukcija nodrošina ātrāku sniega tīrīšanu un efektīvi strādā sarežģītos darba apstākļos, piemēram, ja sniegs ir sablīvēts kopā ar ledu.

Lielākoties visām sniega frēzēm ir regulējams darba augstums, lai varētu notīrīt dažāda biezuma sniega kārtas. Lai nesaskrāpētu tīrāmo virsmu un frēze vieglāk slīdētu, ieteicams izvēlēties iekārtu, kuras apakšējā daļa aprīkota ar plastmasas plāksnēm. Projekta “Dārza tehnikas eksperti” pārstāvis Mārtiņš Jaudzems atgādina, ka svarīgi atcerēties - izmantojot tehniku ziemā, noteikti jālieto ziemas sezonai paredzēta dzinēja eļļa (5W30 vai 5W40)!

Papildu iespējas vēl ērtākam darbam

Modernākie un jaudīgākie sniega frēžu modeļi ir aprīkoti ar kāpurķēžu mehānismu, kas nodrošina stabilitāti un labāku manevrēšanas spēju, strādājot uz slīpām vai apledojušām virsmām. Daudzas iekārtas aprīkotas ar elektrisko startu vieglākai iedarbināšanai. Lai darbs būtu patīkams arī zemās temperatūrās, var izvēlēties iekārtu ar apsildāmiem rokturiem. Savukārt sniega frēzes, kas aprīkotas ar apgaismes lukturiem, ir ērti izmantojamas arī diennakts tumšajā laikā.

Papildu informācija:

Liene Upīte

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel: +371 6724 5590

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

DĀRZA TEHNIKAS EKSPERTI

www.darzatehnikaseksperti.lv

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 15 janvāris 2016 14:33
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.