Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 379 viesi 

free counters

Kurš būs īstais sniega pūtējs?

Droši vien daudziem sniega tīrīšana, pirmkārt, saistās ar smago sniega lāpstas cilāšanu vairāku stundu garumā un nepatīkamo sajūtu, kad pēc sniega notīrīšanas nepaiet ilgs laiks līdz sāk snigt atkal. Protams, sniega lāpsta ir lētākais, bet arī laikietilpīgākais un smagākais veids, kā tīrīt sniegu. Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izlemj iegādāties sniega pūtēju, lai padarītu savu dzīvi vienkāršāku. Pirmkārt, ja Jums jau ir zāles pļaušanas traktorītis vai raideris, der uzzināt, vai tam ir pievienojams sniega pūtējs.

Šāda kombinācija ir ieteicama, ja tīrīšanas platība ir tik liela, ka pat ar sniega pūtēju tā jātīra ilgu laika sprīdi. Jārēķinās, ka būs nepieciešamas arī pretslīdes ķēdes uz velkošajiem riteņiem, ja vien Jums nav pinpiedziņas traktors vai raideris. Šādā gadījumā tās nav nepieciešamas turklāt, netiks skrāpēts bruģis. Sniega pūtēji kā atseviķi mehānismi ir daudzveidīgi. Mazām platībām pieejami pat elektriski sniega pūtēji, kuriem ir salīdzinoši mazs darba platums, un pat tādi, kurus daļēji tur rokās! Tie derēs tikai svaigi uzkritušam, vieglam un irdenam sniedziņam, jā, jā, nekādu kupenu tīrīšana ar tiem nesanāks! Toties ar tiem apieties spēs ikviens! Līdzīgi elektriskajiem pūtējiem ir arī ar benzīna motoru darbināmi viegli, vienpakāpes pūtēji. Vienpakāpes-tas nozīmē, ka sniegu vāc un met viena detaļa–šneks. No elektriskajiem tie atšķiras tikai ar to, ka tos darbina iekšdedzes dzinējs. Nu, varbūt vēl dažiem vienpakāpes pūtējiem var atrast kādu mazu ekstru, piemēram, lukturi un pat elektrisko starteri.

Pārējie, lielākā daļa no visiem sniega pūtējiem, ir divpakāpju. Tas nozīmē ka, sniega vākšanai un ārā mešanai ir atsevišķi mehānismi-šneks vāc uz vidu, bet propellers met sniegu ārā. Te nu gan var runāt par daudzajām ekstrām un labumiem, kas vairāk vai mazāk atvieglo mūsu dzīvi. Piemēram, tie var būt sniega pūtēji ar stūrēšanu, kuri ir viegli vadāmi,  apgriežami braukšanai pretējā virzienā. Ja cilvēks nav fiziski spēcīgs, tā ir lieta, bez kuras būs mazliet grūtāk, piemēram sievietēm! Protams arī daiļā dzimuma pārstāves grib apgūt arī sniega pūtējus. Varētu uzskaitīt virkni uzlabojumu, kuri noder, ja sniegs jātīra ilgas stundas. Lukturis ļaus strādāt arī agri no rīta vai vēlu vakarā, jo ļaužu lielākā daļa dienas laikā ir aizņemti darba gaitās. Apsildāmi rokturi noderēs, ja, ilgstoši strādājot, cimdi kļuvuši slapji. Regulējami mešanas augstums un virziens neapstādinot gaitu ieekonomēs laiku, ja sniegu tīrīsiet lielās platībās.

Jāatceras, ka lielākajai daļai pūtēju nepatīk slapjš, viegli līpošs sniegs. Tādēļ ieteicams sākt to tīrīt no rīta un negaidīt, kad saulīte sniegu sāks kausēt. Pieņemoties salam, sniegs atkal ļoti labi pakļausies pūtējiem. Izņēmums gan varētu būt mazie vienpakāpes pūtēji, kuri tad gan varētu pildīt šo darbiņu negribīgi. Mešanas attālums dažādiem modeļiem svārstās no aptuveni 5-15 metriem, kas atkarīgs no modeļa, no tā kāds ir sniegs, mikls vai svaigs.

Pirms tehnikas iegādes izvērtējiet, vai nākotnē tai būs pieejams kvalitatīvs garantijas un pēc garantijas serviss kā arī rezerves daļas!

PIEGĀDE VISĀ LATVIJĀ!

SIA Vasara.lv

Liepāja, Zemnieku iela 32, tālr.63425439 serviss 29114077

Jēkabpils, Zaļā iela 22e,  tālr. 65233255 serviss 27861088

www.vasara.lv

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 05 februāris 2019 01:08
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.