Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 385 viesi 

free counters

Gulbeniete sākusi īstenot arbūzu biznesa plānu

Pavisam netālu aiz Gulbenes pilsētas robežām skatam paveras paprāvs tīrums, kurā aug dažādu šķirņu arbūzi. To saimniece ir gulbeniete Tatjana Ābeltiņa, kura arbūzus audzē zem klajas debess, pavasarī gan tos pārklājot ar plēvi, un plāno novākt aptuveni tonnu ražas, raksta reģionālais medijs Dzirkstele.

Tas noskaidrojis, ka T. Ābeltiņa pirmo gadu iemēģina roku arbūzu audzēšanā. Jau kopš decembra par arbūziem un to audzēšanu tika ievākta informācija gan internetā, gan arī dažādos žurnālos un laikrakstos. «Tad rakstīju biznesa plānu, pēc kura arī vadījos. Tika veikti aprēķini, vai man tas atmaksāsies vai ne. Skaitļi bija labvēlīgi, un tā process sākās,» stāstījusi T. Ābeltiņa un piebildusi, ka pirms nopietna arbūzu audzēšanas biznesa uzsākšanas Vidzemē šis ir tāds vairāk pētniecisks darbs, izmēģinājums un prakse.

«Man ir iekārtota sava arbūziņa dienasgrāmata, kurā tiek pierakstīta stādu dīgstība, ražība. Rudenī tiks veikta analīze, statistika un tad, savukārt, tiks veikti attiecīgie darbi nākotnē. Ja viss būs labi, tad nākamgad tīrums, kurā audzēšu arbūzus, būs krietni vien lielāks,» stāstījusi T. Ābeltiņa.

Arbūzu sēklas esot pirktas gan tepat mūsu veikalos, gan arī nākot no Krievijas. Kopumā tīrumā aug 12 šķirņu arbūzi. Tīrumā tika iestādīti vairāk nekā 300 arbūzu stādu, bet ražojošie ir vairāk nekā 250 stādi. Uz viena stāda esot vidēji trīs arbūzi. Šobrīd samērā palieli jau ir izauguši aptuveni 170 arbūzi. Ražas laikā sagaidāmi dažāda izmēra arbūzi, sākot no 2 kilogramiem līdz pat 10 un 15 kilogramiem. Arbūzi būs dzelteni, oranži, rozā un sarkani, ar sēklām un bez sēklām.

T. Ābeltiņa Dzirkstelei prognozējusi, ka pirmā arbūzu raža būs jūlija beigās, augusta sākumā. Tīrumā augot arī melones, bet tās neesot attaisnojušas cerības.

T. Ābeltiņa biznesa portālam db.lv atsūtīja sava arbūzu lauka fotogrāfijas. Viņa stāstīja: «Tie dēlīši ar cipariem nozīmē - šķirnes numurs un stādu daudzums. Sarkanās līmlentes uz lokiem apzīmē arbūzu skaitu uz viena stāda (uz viena stāda vidēji jābūt 4 arbūziem), šādā veidā vieglāk kontrolēt arbūzu ražīgumu.»

Tumši zaļie arbūzi ir šķirne sugar baby/ Citrulus edulis/ - agrīna šķirne, izaug līdz 5kg, mīkstums koši sarkans ar maz sēklām. Šiem arbūziem ir tikai 2 nedēļas, gatavību sasniegs apmēram pēc 3 nedēļām.

Dzeltenie strīpainie arbūzi - šķirne Zloto Wolicy H - dzeltena miza, oranžīgs mīkstums, izaug līdz 6 kg.

Gaiši zaļie strīpainie - šķirne Crimson sweet - vidēji agri, izteiktu strīpu uz mizas, ļoti saldi.

Sagatavoja: Lelde Petrāne, 2013. gada 11. jūlijs  www.db.lv


Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 12 jūlijs 2013 00:31
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.