Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 359 viesi 

free counters

Dārza pasaule 7.2020

“Dārza Pasaule” 2020. gada jūlijs

Iznācis žurnāla “Dārza Pasaule” jūlija numurs. Gada ritumā tas ir brīdis tā īsti izbaudīt vasaras garšu. Tiesa, dārzā var nākties parūpēties par pavasarī iesētā un iestādītā labsajūtu. Tāpēc jūlija žurnālā lasiet:

Kas ir augu aizsardzības līdzekļi, un kā tos pareizi lietot?

Izplatītākās kļūdas, ko pieļauj piemājas dārziņu saimnieki.

Līdz ar pirmajiem tomātiem siltumnīcā pamanām arī to pirmās kaites: vienas izraisījušas slimības, citas – nepareiza kopšana un mēslošana. Kā tās atpazīt un novērst?

Pašā vasaras sākumā nozied karaliskās fritilārijas. Tam vasaras pilnbriedā seko skaistais krāšņo tīģerliliju ziedēšanas laiks. Abas šīs puķu šķirnes apvieno tautā iegājies nosaukums – ķeizarkroņi.

Ja radies jautājums, kādus augus izvēlēties stādīšanai uz tuvinieku kapu kopiņām, vispirms papētiet, kādi augi katrā kapsētā jūtas labāk.

Ļoti sīki, dzīvīgi un mūždien izsalkuši tārpiņi – veltenisko tārpu suga nematodes – ir bīstami kaitēkļi, kas bojā dārza augus, sākot no saknēm līdz stiebriem. Kā tos atpazīt dārzā, un kā ar tiem cīnīties?

Astoņas idejas kā izveidot terasi – dzīvojamā telpas paplašinājumu, kas vienlaikus ir gan iekštelpu turpinājums

ārā, gan dārza sastāvdaļu.

***

Miltrasas vasara

Pagājušās ziemas maigums un mitrais un vēsais pavasaris radījis priekšnosacījumus, lai šis būtu īstās miltrasas gads. Tā jau izplatījusies zālājos un uz ērkšķogām, un, sagaidāms, ka parādīsies arī uz ozoliem, kļavām, ogulājiem, dārzeņiem, vīnogulājiem, arī zemeņu, rožu un flokšu lapām. Pieejamākais līdzeklis cīņā ar miltrasu – sēra pulveris.

Kā vasaras vidū pasargāt rozes

Ražotāju rekomendācija – izvēlēties slimību izturīgas rozes – bieži attiecināma uz konkrētās ražotājvietas apstākļiem, bet, nonākot citos klimatiskajos apstākļos un vidē, rozēm jāpalīdz.

Jāiemācās slimības un kaitēkļus atpazīt, rozes ārstēt un aizsargāt. Galvenais – kaitēkļus laikus pamanīt un nekrist

Dabā saudzēts, dārzā audzēts

Ir kokaugi, kurus savvaļā neatkarīgi no vecuma un izmēriem aizsargā likums. Tie ir ierakstīti īpaši aizsargājamo sugu sarakstā aizsargājamo un/vai Latvijas Sarkanajā grāmatā. Taču šādi augi – čužas, īves, atsevišķas vilkābeļu šķirnes un citi – ir atraduši vietu arī piemājas dārzos. Ar stādaudzētavās pirktiem stādiem varam rīkoties kā patīk līdz to stumbrs sasniedz 20 cm diametru.

Sīpoli ziemas krājumiem

Latvijā sīpolus lielākoties audzē no sīksīpoliem – tas atvieglo cīņu ar nezālēm, vienkāršo stādīšanas procesu un dod iespēju novākt ražu jau augustā vai septembra sākumā. Diemžēl no

sīksīpoliem audzēti sīpoli nespēj saglabāties tik labi kā no sēklām audzētie.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 03 jūlijs 2020 11:32
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.