Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 2490 viesi 

free counters

Dārza pasaule 06.2012.

Numurā lasi:

* Daiļdārzi, ko rāda visiem
Kurp dārzkopības entuziasti vai vienkārši skaistuma cienītāji šovasar var doties vērot daiļdārzu saimnieku veikumu.

* Kaitēkļi un slimības vasarāJūlijs ir kaitīgo organismu attīstības un izplatības mēnesis – slimības un kaitēkļi kartupeļu vagās, dārzeņu dobēs, augļu un ogu dārzos nedrīkst palikt nepamanīti!

* Var griezt un var arī negriezt
Kāpēc augus vajag griezt, kad un kā to labāk darīt.

* Kā izvēlēties grieznes dzīvžogam
Veikalos ir pieejams plašs mehānisko, elektrisko, akumulatora un benzīna motora dzīvžogu griežņu klāsts. Kā izvēlēties savējās?

* Dārza kaitēkļu ienaidnieki – plēvspārņi
Kā dārzam palīdz lapsenes, jātnieciņi, trihogrammas un kāpurlapsenes.

* Veido savu kolekciju. Ziemcietes... Vārpu veronikas, zilpodzes, astilbes un ežziedes.

Jaunie laiki Jezufinovā
Dārza Pasaule viesojas pie Olgas un Jāņa Anspokiem, kuri saimnieko kādreizējā Jezufinovas muižā.


* Rozītes krūmos
Diez kāpēc tām būtu jāslēpjas krūmos? Vai tādēļ, ka ir tik jutekliskas, tik pavedinošas, tik, tik, tik...?
Krūmrozes nav parka rozes. Tās abas bieži jauc, apstiprina Ilma Nereta. “Līdzība, protams, ir, jo krūmrozes iegūtas, krustojot parka rozes ar stīgotājrozēm, tējhibrīdrozēm vai floribundrozēm. Bet krūmrozes nav tik ziemcietīgas kā parka rozes, kuras pārcieš mūsu ziemas pilnīgi bez pieseguma.
Latvijas rožu audzētāji patlaban piedāvājot aptuveni 500 rožu šķirņu, no kurām liela daļa ir tieši krūmrozes. Bet vai mēs tiekam arī pie paša jaunākā uzzināsiet lasot žurnālu.

* Ivars: “Jātver vienkāršāk!”
Ceļš uz rokenrola dziedātāja IVARA PĒTERSONA mājām ved cauri mežiņam. Drīz vien starp kokiem jau pavīd Baltezera ūdens spogulis. Piebraucam pie vārtiņiem – tur uzraksts, ka apstāties drīkst tikai Elvisa Preslija fani!
Dzeltenās ūdensrozes izskatās kā stādītas, bet – nav, ezermala vienkārši ir sakopta. Kad pirms piecpadsmit gadiem Ivars šo zemi nopirka, te bija brikšņi, konservu bundžas, pudeļu lauskas un izlietoti prezervatīvi. Jautāju, vai Ivars tagad lepojas ar savu dārzu. “Lepoties es varu ar citām lietām. Es biju lepns pēc sava četrdesmit gadu atskaites koncerta Dzintaros 2008. gada 6. septembrī, kur visu pats noorganizēju – gan skatuvi, gan scenāriju, gan režiju. Biju lepns, ka cilvēkiem patika. Bet dārzs? Par dārzu man drīzāk ir prieks. Cilvēkiem patīk – labi, bet būtībā ne jau viņu dēļ es to daru. Mēs paši ar Ievu esam izvēlējušies šeit dzīvot, un, protams, apkārtne jāsakopj.”

* Garšaugi ziemai
Pastrādā vasarā, lai garšaugu plauktiņā neziemotu tikai sāls un lauru lapas un vasaras smarža un garša virtuvē būtu garantēta visu gadu.
Aizvien grūtāk ir nošķirt garšaugus no latviešiem tik ierastajiem ārstniecības augiem. Vairs nav retums zāļu tējas maisiņā pamanīt, piemēram, bazilika lapiņu vai rozmarīna zariņu. Tādēļ, lai garšaugus sagatavotu ziemai, lieti noder zināšanas par tējas augu vākšanu. Ikvienu garšvielu var izmantot kā tējas augu un ikvienu tējas augu – kā garšvielu.
Vairāk par garšaugu sagatavošanu žurnālā.

* Ķirsi un pārējie – pie friziera!
“Kokiem vainagi jāveido februārī vai martā, pirms sākusi cirkulēt sula. Brienot pa sniegu, ar nosalušiem pirkstiem! Tagad jau par vēlu...” Tas ir viens no dzīvelīgākajiem mītiem, kas ieperinājies cilvēku prātos. Patiesībā ir pavisam citādi!
Arī vasarā var zāģēt un griezt! Barības vielas ir sadalījušās pa visu vainagu, un zaru īsināšana augšanu vairs neveicina, toties sekmē nākamā gada ražu. Kokam nebūs velti jātērē barības vielas tādiem ziedpumpuriem, kas nākamajā pavasarī kopā ar zariem tik un tā būtu jāizgriež. Turklāt, ja vasarā pastrādāsi, ziedpumpuri uz atlikušajiem zariem būs arī ziemcietīgāki, jo saņems vairāk barības vielu un pavasarī tev būs lielāks prieks. 
Vasarā griešana ir bauda! 

Darām Tā

•Dārza darbu kalendārs
•Kā iegūt gardus sparģeļus savā dārzā
•Kādus dārzeņus vēl var pagūt iesēt jūlijā
•Dārzeņu pūcītes un ko tās nodara dārzeņiem
•Latvijas zaļās ziepes un sērs veikalos būs vēl tikai šogad
•Ziemas un vasaras ķiploku un sīpolu novākšana
•Kā glabājami ķiploki
•Kompostkaudzi pārrakt nav laika! Bet kā tikt pie kvalitatīva komposta?
•Kā rīkoties, ja daļu dārza grib atstāt papuvē
•Augi kas var līdzēt sāpošām locītavām

{backbutttom}

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 29 jūnijs 2012 19:56
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.