Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 427 viesi 

free counters

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

FOTOGALERIJA

PIEVIENOT GALERIJU

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs (LU BD) priecāsies par ikvienu klientu, kurš vēlas atpūsties veselīgā, sakoptā vidē vai arī izglītoties augu daudzveidībā.

LU BD atrašanās vieta ir īpaši izdevīga - galvaspilsētā. Auto īpašniekiem ir ierīkota ērta autostāvvieta. Dārzs ar augu kolekcijām, ainavām un valsts nozīmes koka arhitektūras pieminekļiem ir viens no nozīmīgākajiem parkveida objektiem, kas veido Rīgas zaļo zonu.

Botāniskais dārzs ir dibināts 1922.gadā. Šodien, 15 ha platībā, var apskatīt kolekcijas ar 5400 augu dažādībām. Kolekcijas ir unikālas, tajās ir pārstāvētas visu kontinentu un ģeogrāfisko joslu flora. Pie mums Jūs redzēsiet tropu un subtropu augus, kas piesaista apmeklētājus ar savu grandiozo augumu, izteiksmīgām lapām, eksotiskiem ziediem un augļiem. Augu mājās ir vienīgā vieta Latvijā, kur apskatāmas palmas, milzu skujkoki, gumijkoki, vislielākā ūdensroze pasaulē - viktorija.

No Latvijas savvaļas floras parādītas 400 dažādības. Līdzās dabā sastopamām augu sugām apskatāma arī dažādu krāšņumaugu šķirņu kolekcija, 43 Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītās sugas, kā arī 240 Baltijas reģionā apdraudētas sugas. Ārstniecības augu kolekcija apvieno 270 sugas. Tajā parādīti gan zinātniskajā medicīnā atzītie augi, gan tautas medicīnā lietotās sugas. Īsi par šo augu noderību rakstīts uz etiķetēm.

LU BD saglabā vietējās kultūraugu šķirnes. Dārzā aug selekcionāra V.Vārnas radītie persiku hibrīdi, kurus var audzēt Latvijas klimatiskajos apstākļos, puķkopes E.Zvaigznītes izveidotā skaraino flokšu un pienziedu peoniju šķirņu kolekcija, agronoma K.Ruka selekcionētās dālijas, Ā.Zorgevica - liliju šķirnes, R. Kondratoviča nozīmīgā selekcijas darba rezultātā izveidotās jaunas rododendru un acāliju šķirnes.

Katrs LU BD klients var izvēlēties no piedāvātā plašā sortimenta sev piemērotus augus mājai, dārzam, ūdens krātuvēm u.c. Dekoratīvo augu īpašniekiem bieži gadās neievērot pareizo agrotehniku, tādā veidā veicinot slimību un kaitēkļu izplatīšanos. Botāniskā dārzā speciālisti sniegs Jums konsultācijas puķkopības un daiļdārzniecības jautājumos, kā arī augu agrotehnikā un to aizsardzībā.  Attīstoties celtniecībai, pieaug vajadzības pēc apkārtējās teritorijas apzaļumošanas. Dārza speciālisti izstrādās gan apstādījumu plānus, gan konsultēs piemērotu augu izvēlē. Arvien vairāk pieaug pieprasījums pēc konferenču, semināru, koncertu u.c. pasākumu telpu noformēšanas, kā arī privātpersonu dzīvojamo platību labierīkošanas. LU BD speciālisti veiks Jums šos pakalpojumus!

Mēs piedāvājam interesentiem plašu semināru nodarbību klāstu par augu pavairošanas metodēm, audzēšanas īpatnībām, kaitēkļiem un slimībām, pielietošanas iespējām.

LU BD teritorijā atrodas kādreizējās Volšmita īpašumu muižu trīs ēkas, kas ir celtas 18. - 19.gs. Tagad tās ir valsts nozīmes koka arhitektūras pieminekļi, kas izceļas ar augstu autentisma pakāpi. Latvijas tēlnieku centra mākslinieki ar saviem darbiem bagātina dārza ainavu.

Ceram, ka prezentācijas mājas lapa www.botanika.lu.lv, palīdzēs Jums veikt pareizās atpūtas vietas izvēli. Uz redzēšanos!!!

Dārzs atvērts:

Maijs - Septembris
no pl. 9.00 līdz 19.00

Oktobris - Aprīlis
no pl. 9.00 līdz 16.30

Ieejas maksa:

 • Pieaugušajiem – Ls 1,50
 • Pensionāriem un studentiem – Ls 1,00
 • Skolēniem – Ls 0,50

Ieeja bez maksas:

 • Pirmsskolas vecuma bērniem

(un uzrādot apliecību:)

 • LU studentiem un darbiniekiem
 • I un II grupas invalīdiem
 • Bērniem bāreņiem
 • Daudzbērnu ģimenēm
 • Politiski represētajām personām

Svarīgi tālruņa numuri:

 • Administrācija – 67450852
 • Dežurants – mob. 26319560

Mājaslapa, epasts:

 • www.botanika.lu.lv
 • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Sabiedriskais transports:

 • Autobusi - 4, 4z, 21, 37, 38, 39, 41, 46, 54
 • Trolejbusi - 9, 25
 • Tramvaji - 4, 5

LU Botāniskā dārza adrese:

Kandavas iela 2,
Rīga, LV – 1083

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.