Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 625 viesi 

free counters

"SŪNĀM-STOP" - lai sēta ir sakopta un stipra!

Sakāmvārdu “Mans nams ir mana pils!” zina visi. Diemžēl, Latvijas klimats ar savu augsto gaisa mitrumu ne visai saudzīgi apietas ar mūsu dzimtajām “pilīm” un citiem būvniecības objektiem. Šī mitruma dēļ agri vai vēlu uz ārsienām, žogiem, sētām un citām virsmām parādās zaļais aplikums

Bez tā, ka sūnu traipi bojā dažādu virsmu ārējo izskatu, šī zaļā sērga arī samazina to kalpošanas ilgumu. Kā zināms, sūnas lieliski uzsūc mitrumu, kas sakrājas zem zaļā aplikuma, un paaugstina vides skābumu, kas savukārt izraisa skartās virsmas īpašību pasliktināšanos.
Pils ar iztrunējušiem vārtiem?
Diemžēl, cīnoties ar šo problēmu, parasti aprobežojamies ar jumtu, ēkas ārsienu vai dažādu pieminekļu apstrādi, pavisam aizmirstot par citu objektu aizsardzību, kuri arī pastāvīgi tiek paklauti apkārtējās vides iedarbībai; piemēram - koka dārza mēbeles, žogi un sētas.
Gluži tāpat kā citi “aizzaļumojušies” objekti, arī zaļā aplikuma skarts žogs ar laiku aizvien vairāk zaudē sākotnējo virsmas kvalitāti - zem sūnām sakrājušais mitrums izraisa nepatīkamus procesus: vides skābuma izmaiņas, koroziju, puvi, trupi utt.
Tālab katram apdomīgam saimniekam jāapdomā, kā savas “pils” vārtus saglabāt pienācīgā stāvoklī - tie taču tika būvēti nevis vienai dienai, bet daudziem gadiem! Un atcerieties - zaļais aplikums ne tikai atņem īpašumam sakoptu skatu, bet arī noved pie pastāvīgas laika un līdzekļu tērēšanas.


Mehāniska attīrīšana nav efektīva
Ja parādījies zaļais aplikums, tīrīšana ar parastiem mehāniskiem paņēmieniem (piemēram, ar ūdens strūklas palīdzību), problēmu neatrisinās. Pat pēc visrūpīgākās mehāniskās apstrādes uz virsmas tik un tā paliks “zaļuma” saknes un sporas, un jau pēc dažiem mēnešiem sūnas atkal ataugs, liekot visu procesu atkārtot. Turklāt šādā veidā var sabojāt apstrādājamo virsmu.
Ir efektīvs veids, lai cīnītos ar šo sērgu - speciālais līdzeklis “SŪNĀM-STOP”, kurš ļauj uz ilgiem laikiem aizmirst par nelūgtā “zaļā viesa” apmeklējumiem.
Skaisti un ilgmūžīgi

Katrs vēlas, lai viņa īpašums - vai tā būtu jauna sēta vai, piemēram, koka šūpoles - kalpotu un priecētu acis pēc iespējas ilgāk. Sūnu traipu parādīšanās parasti ir nepatīkams pārsteigums, taču nav iemesla satraukumam - “sazaļojušo” virsmu kvalitatīva apstrāde ar līdzekli “SŪNĀM-STOP” ļaus tiem no jauna atgūt savu sākotnējo izskatu un īpašības.
Apsmidzinot zaļo aplikumu ar līdzekli “SŪNĀM STOP”, tas iekļūst līdz pašām sūnu saknēm, pilnībā iznīcinot tā dzīvotspēju. Pēc tam, kad sūnu slānis izkalst, tā atlikumus var noslaucīt no virsmas ar mīkstu lupatiņu, noskalot ar ūdeni, vai gluži vienkārši pagaidam, kamēr jūsu vietā šo darbu paveiks nokrišņi. Nepieciešamības gadījumā biezāku sūnu slāni var apstrādāt ar līdzekli atkārtoti.
SVARĪGI! Apstrādes periodiskums ir atkarīgs no ārējiem faktoriem: mitruma līmeņa, ēnainības utt. Vidēji, pēc virsmas apstrādes ar “SŪNĀM STOP” par jaunu traipu rašanos var aizmirst uz vairākiem gadiem.
Nekaitīgs augiem un dzīvniekiem
Jāizceļ, ka, pateicoties precīzai sastāvdaļu izvēlei un pareizai vielu kocentrācijai, izdevies panākt, ka līdzeklis iedarbojas tikai uz sūnām, ķērpjiem un ūdenszālēm. Tas nekaitē citiem augiem, zālei, krūmājiem, nav bīstams mājdzīvniekiem, nebojā apstrādājamo virsmu un neietekmē tās īpašības.
Lietotāju ērtībai “SŪNĀM STOP” sērijas līdzekļi tiek piedāvāti gan koncentrāta, gan gatava izsmidzināmā līdzekļa veidā.

Noderīgi padomi
●    Atcerieties, ka sūnām nepatīk tieši saules stari, tāpēc tās labāk aug ziemeļu (ēnas) pusē - tā ir galvenā riska zona.
●    Pēc zaļā aplikuma apstrādes ar līdzekli “SŪNĀM STOP” izmaiņas būs redzamas jau pēc dažām stundām ar neapbruņotu aci.
●    Laiks pēc apstrādes, kas nepieciešams, lai pilnībā atbrīvotos no sūnām, ir atkarīgs no slāņa biezuma un laikapstākļiem. Zaļā aplikuma parādīšanās sākuma stadijā tās parasti ir 2-3 dienas, ielaistākos gadījumos - līdz dažām nedēļām.
●    Visefektīvāk “SŪNĀM STOP” darbojas siltā, bet ne pārāk karstā laikā.
●    Pavasarī un rudenī skarto vietu vislabāk apsmidzināt no rīta, bet vasarā - otrādi, vēlu vakarā.
●    Cīņa ar sūnām jāsāk uzreiz pēc to parādīšanās - tā jūs ieekonomēsiet daudz laika, spēku un līdzkļu.

Vairāk informācijas par līdzekli “SŪNAM STOP” - ražotāja mājaslapā www.sunam-stop.lv
Neļaujiet sūnām un ķērpjiem sabojāt jūsu dzīvi - sakiet zaļajam aplikumam “STOP!”.


Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 31 marts 2017 00:06
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.