Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 683 viesi 

free counters

“SŪNĀM STOP” jeb kā beidzot tikt galā ar zaļo aplikumu – sūnām un ķērpjiem

Daudziem pazīstama ir problēma, kad gluži kā ne no kurienes uz virsmas parādās zaļš aplikums. Apsūnojis jumts, sūnas baļķu šuvēs, ar sūnām apauguši kapu pieminekļi, apsūnojuši sētu stabi un pašas sētas, neglīti zaļi traipi uz dārza mēbelēm - tie ir tikai daži piemēri, kā “zaļāsērga” var bojāt mūsu dzīvi.
Zaļais aplikums ne vien bojā ārējo izskatu, bet ir arī īsteni kaitīga parādība. Iemesls, kāpēc nedrīkst ļaut iesakņoties un izvērsties sūnām, ķērpjiem un ūdenszālēm, ir ļoti vienkāršs:  šis “zaļums” dod priekšroku mitrai videi un ļoti labi uzsūc mitrumu. Tas savukārt noved pie erozijas, skābuma izmaiņām un virsmas bojāšanās – betons drūp, metāls rūsē, bet koksne gluži vienkārši pārvēršas  ar prauliem.
Diemžēl mūsu valstī par zaļā aplikuma problēmu parasti aizdomājas vien tad, kad tā jau sasniegusi nopietnus apmērus. Atcerieties: cīņa ar sūnām jāsāk uzreiz pēc to parādīšanās,  neļaujot “nelūgtajam viesim” izvērsties – tājūs ietaupīsiet daudz laika, spēku un līdzekļu!

Nebeidzamā cīņa
Katrs, kuram kaut reizi nācies nodarboties ar virsmu, jumtu, sētu, celiņu, kapakmeņu un citu objektu attīrīšanu no sūnām un ķērpjiem, zina, cik tas ir nepateicīgs darbs. Daudzi pēc vecaieraduma mēģina ar sūnām tikt galā mehāniskā ceļā vai vienkārši nomazgājot tās ar ūdeni. Tomēr virsmas vizuālā tīrība, kura priecē acis pēc tās apstrādes ar birsti vai ūdensstrūklu, nedrīkst jūs maldināt.
Patiesībā pat pēc rūpīgas mehāniskās apstrādes uz virsmas vienalga paliek “zaļuma” sporas, un jau pēc dažiem mēnešiem sūnas atkal ataugs, liekot visu procesu atkārtot no jauna. Turklāt, izvēloties šādu ceļu, var viegli sabojāt apstrādājamo virsmu - piemēram, izraut akmenīti no bitumen pārsega jumta.
Ko darīt?
Izeja ir! Pagājušā gada pavasarī pārdošanā nonāca jauns līdzeklis “SŪNĀM STOP”, kura spēkos ir uz ilgiem laikiem atbrīvotjūs no zaļā “nelūgtā viesa”.
Kā tas strādā?
Apsmidzinot zaļo aplikumu ar līdzekli “SŪNĀM STOP”, tas iekļūst līdz pašām sūnu saknēm, pilnībā iznīcinot tā dzīvotspēju. Pēc  tam, kad sūnu slānis izkalst, tā atlikumus var noslaucīt no virsmas ar mīkstu lupatiņu, noskalot ar ūdeni, vai gluži vienkārši pagaidām, kamēr jūsu vietā šo darbu paveiks nokrišņi. Nepieciešamības gadījumā biezāku sūnu slāni var apstrādāt ar līdzekli atkārtoti.

Rezultāts pārspēj cerēto: pēc kvalitatīvas apstrādes, lietojot “SŪNĀM STOP”, jauns ķērpju vai sūnu slānis uz apstrādātās virsmas neveidosies vairākus gadus!
Nekaitīgs augiem un dzīvniekiem
Jāizceļ, ka, pateicoties precīzai sastāvdaļu izvēlei un pareizai vielu kocentrācijai, izdevies panākt, ka līdzeklis iedarbojas tikai uz sūnām, ķērpjiem un ūdenszālēm. Tas nekaitē citiem augiem, zālei, krūmājiem, nav bīstams mājdzīvniekiem, nebojā apstrādājamo virsmu un neietekmē tās īpašības.
Lietotāju ērtībai “SŪNĀM STOP” sērijas līdzekļi tiek piedāvāti gan koncentrāta, gan gatava izsmidzināmā līdzekļa veidā.


Noderīgi padomi
●    Atcerieties, ka sūnām nepatīk tieši saulesstari, tāpēc tās labāk aug ziemeļu (ēnas) pusē – tā ir galvenā riska zona.
●    Pēc zaļā aplikuma apstrādes ar līdzekli “SŪNĀM STOP” izmaiņas būs redzamas jau pēc dažām stundām ar neapbruņotu aci.
●    Laiks pēc apstrādes, kas nepieciešams, lai pilnībā atbrīvotos no sūnām, ir atkarīgs no slāņa biezuma un laikapstākļiem. Zaļā aplikuma parādīšanās sākuma stadijā tās parasti ir 2-3 dienas, ielaistākos gadījumos – līdz dažām nedēļām.
●    Visefektīvāk “SŪNĀM STOP” darbojas siltā, bet ne pārāk karstā laikā.
●    Pavasarī un rudenī skarto vietu vislabāk apsmidzināt no rīta, bet vasarā - otrādi, vēlu vakarā.
●    Cīņa ar sūnām jāsāk uzreiz pēc to parādīšanās – tā jūs ieekonomēsiet daudz laika, spēku un līdzkļu.
Vairāk informācijas par līdzekli “SŪNAM STOP” – ražotāja mājaslapā
www.sunam-stop.lv.
Neļaujiet sūnām un ķērpjiem sabojāt jūsu dzīvi – sakiet zaļajam aplikumam “STOP!”.


Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 31 marts 2017 00:04
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.