Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 366 viesi 

free counters

Sakiet “STOP!” ar sūnu klātām virsmām

Sakiet “STOP!” ar sūnu klātām virsmām

Apsūnojis jumts, sūna starp bruģa akmeņiem, ar sūnām apaudzis kapa piemineklis, zaļgani sētas stabi un pati sēta, neglīti zaļi un glumi plankumi uz dārza mēbelēm – tie ir tikai daži no piemēriem, ar ko ikdienā nākas saskarties gandrīz ikvienam no mums. Jebkurā gadījumā sūnas, ķērpju un aļģu veidošanās ārpus to dabiskās augšanas vides uz dažādām konstrukcijām nav pieļaujama un nepieciešama to likvidēšana.

Iemesls, kāpēc sūnām, ķērpjiem un aļģēm nevajag ļaut iesakņoties un izplatīties uz dažādām virsmām, ir vienkāršs: šie augilabi absorbē mitrumu unaug tieši mitrā vidē. Tas nozīmē, ka zem sūnu kārtas esošā virsma ir nepārtraukti mitra. Ar laiku atkarībā no virsmas materiāla, sākas bojājumi – betons sadrūp, metāls aprūsē, koks sāk trupēt. Tādējādi cīņa ar sūnām būtu jāsāk jau tad, kad tās ir tikko parādījušās, jo viss noņemšanas process būs ātrāks, vieglāks un efektīvāks.

Tirdzniecībā iegādājami daži importa ražotāju sūnu noņēmēji, taču kopš šī gada pavasara pieejams arī vietējā ražojuma līdzeklis “Sūnām Stop”, ko piedāvā SIA “RK69 Grupa”. Ar šī pretsūnu līdzekļa palīdzību iespējama pilnīga sūnu un ķērpju noņemšana, aļģu likvidēšana no jumta, pieminekļiem, žogiem, pasētām, akmens un dolomīta virsmām, kapakmeņiem, bruģa, fasādēm, dārza dekoriem un mēbelēm, stiklotām un koka virsmām u.c. Apstrādes process ir vienkāršs, un rezultāts teicams – par sūnām varēsiet aizmirst vismaz četrus piecus gadus.

Mehāniska tīrīšana nav rezultatīva

Viens no veidiem, kā visbiežāk cilvēki atbrīvojas no sūnām, ķērpjiem un aļģēm, ir mehāniska to nokasīšana no virsmas. Zaļo segumu nokasa, noskrāpē vai noskalo no virsmas ar augstspiediena strūklu. Lai arī uzreiz tiek iegūts patīkams vizuālais izskats, patiesībā uz virsmas paliek saknītes un sporas, kas pēc pāris mēnešiem atkal atjaunosies un virsma sāks “zaļot”. Turklāt mehāniska apstrāde var radīt bojājumus virsmai, piemēram, noraut akmentiņus no bitumena šindeļu jumta klājuma.

Apsmidzinot sūnas kārtu ar “Sūnām Stop”, līdzeklis iedarbojas līdz pat saknītēm, pilnībā iznīcinot to dzīvotspēju. Atkarībā no “zaļojošās” kārtas biezuma tā īsākā vai ilgākā laika posmā sadzeltēs, saknītes atmirs un nokaltīs. Atlikušo var noslaucīt no virsmas ar mīkstu birsti, noskalot ar ūdeni vai pagaidīt, kamēr to jūsu vietā paveiks nokrišņi. Ja nepieciešams tad biezāka slāņa sūnu ar līdzekli apstrādā atkārtoti. Pēc kvalitatīvas apstrādes ar “Sūnām Stop” jauna sūnas vai aļģu kārta uz virsmas neveidosies vismaz 3 – 4 gadus.

Nav kaitīgs veselībai un citiem augiem

Atšķirībā no citiem pretsūnu līdzekļiem “Sūnām Stop” ir biocīdu grupas produkts, kas netiek klasificēts kā agresīvā ķīmija un nav kaitīgs nedz dabai, nedz cilvēkiem.Tas iedarbojās tikai uz alģu un sūnu zaļo masu, nenodarot kaitējumu augiem vai zālienam. Tāpat tas neatstāj plankumus, neizmaina krāsojumuun nebojā būvmateriālus.

Cīņa jāsāk uzreiz

Lai sasniegtu maksimālu rezultātu, cīņu ar sūnām, ķērpjiem un aļģēm vēlams sākt uzreiz, kad šie nelabvēlīgie augi tiek pamanīti. Kad sūnas kārta jau kļuvusi bieza, gluži kā siltumizolācijas materiāls, attīrīšanas process būs ilgāks, taču, kā sola “Sūnām Stop” izgatavotāji, pozitīvs rezultāts būs jebkurā gadījumā. Biezāka “zaļumu” kārta ir stingrāk pieķērusies virsmai un, lai pilnībā atbrīvotos no saknītēm, iespējams būs nepieciešama vairākkārtēja apstrāde ar sūnu noņēmēju.

Pavasarī unrudenī – dienas pirmajā pusē, vasarā -vēlā vakarā

Virsmu apstrāde ar “Sūnām Stop” jāveic laikā, kad vismaz 12 – 24 stundas netiek solīts lietus, jo pretējā gadījumā nokrišņi aizskalos un izšķīdinās uzsmidzināto šķidrumu. Rudenī vai pavasarī apstrādi vislabāk veiktpirmajā dienas pusē, jo nakts lielais mitrums un rīta rasa atšķaidīs koncentrāciju un daļēji nomazgās uzsmidzināto vielu. Jāraugās, lai naktīs nav salnas, kas var samazināt šķīduma efektivitāti.

Savukārt vasarā piemērotākais laiks ir vēli vakari, kad saule vairs nekarsē. Vasaras spēcīgā saule un karstais gaiss dienas laikā izžāvēs “Sūnām Stop” ūdeni saturošās daļas un produkts nepaspēs iedarboties un samitrināt sūnu. Toties vakarā apstrādātā virsma, nakts vēsumā līdz pat rītam saglabās mitrumu un iedarbība uz sūnu būs ar vislielāko efektivitāti.

Koncentrātu vai gatavu šķīdumu

Pretsūnu un pretaļģu līdzeklis “Sūnām Stop” iegādājams divos veidos – kā koncentrāts vai kā lietošanai jau gatavs šķīdums ar SPREY uzgali.Gatavā šķīduma 1 litra iepakojums ir parocīgāks gadījumiem, kad ir nepieciešama nelielu laukumu apstrāde, turklāt tas jau tiek piedāvāts ar smidzinātāja uzgali. Ar 1 litru gatavā šķīduma pietiek vismaz 5 kvm plašai virsmai.

Ikdienas lietošanai tiek piedāvāts arī 1 litra un 5 litru tilpuma koncentrāts kas izmaksu ziņā ir izdevīgāks, jo pēc sagatavošanas proporcijā 1:4tiek iegūti 5 litri vai 25 litri gatava šķīduma, ar ko var apstrādāt vismaz 25 kvm vai 125 kvm.

Jāpievērš uzmanība procentiem un platībai

Pirms iegādāties līdzekli sūnu noņemšanai, jāņem vērā vairāki nosacījumi. Teorētiskitirgū piedāvātiesūnu, ķērpju un aļģu noņēmēji pēc būtības ir līdzīgi, taču atšķiras aktīvās vielas satura procents šķīduma koncentrātā un gatavajā maisījumā. Kādam koncentrātam tas būs 8%, citam 5%, vēl kādam 7%, “RK69 Grupa” ražotajam koncentrātam ir 9% bet gatavajam maisījumam ir 1.8%. Jo procents lielāks, iedarbība ir spēcīgāka un virsmas attīrīšana no sūnām būs ar ievērojami labākiem rezultātiem.

Otrs parametrs, kam jāpievērš uzmanība, ir laukuma platība, ko izdosies attīrīt ar vienu noteikto tilpumu. Ar “Sūnām Stop” 1 litra koncentrātu, atšķaidot to ar ūdeni ražotāja noteiktajās proporcijās, ja sūna ir vidēja biezuma, iespējams kvalitatīvi apstrādāt vismaz 25kvm. Ja kāds ražotājs sola, ka ar mazāku aktīvās vielas satura procentu iespējams noklāt vairākus simtus kvadrātmetru, tas nozīmē, ka koncentrāts būs jāšķaida ar lielu ūdens daudzumu, kas samazinās aktīvās vielas darbību. Tātad šāda līdzekļa lietošana nesniegs gaidīto rezultātu.

Lūk, piemērs – ja jūsu rīcībā ir 5% koncentrāts, kas atšķaidāms ar ūdeni proporcijā 1:20, jūs iegūsiet 0.25% koncentrācijas gatavo šķīdumu. Ja izmantosiet 9% koncentrātu „Sūnām Stop”, kas atšķaidāms proporcijā 1:4, iegūsiet 1.8% koncentrācijas gatavo šķīdumu. Savukārt ar līdzekli apstrādājamā platība ir tieši saistīta ar līdzekļa patēriņu uz vienu laukuma vienību. Jo apsūnojums mazāks un sākotnējā stadijā, jo lielāks apstrādājamais laukums un otrādi – jo sūna biezāka, jo apstrādes laukums mazāks. Līdzekļa „Sūnām Stop” patēriņa aprēķins veikts, pamatojoties uz vidēja biezuma sūnas kārtu, tāpēc uz etiķetes norādītā platība ir reāla.

Iegādājams visā Latvijā par akcijas cenu

Jau kopš pavasara sūnu un aļģu noņēmējs “Sūnām Stop” tiek piedāvāts mazumtirdzniecībā visā Latvijā. Līdz šī gada beigām “Sūnām Stop” tiek pārdots par īpašu iepazīšanās cenu, kas ir par 30% zemāka nekā regulārā cena.Produkts pieejams visā Latvijā – pieprasiet to arī savā iecienītajā veikalā!

Vairumtirdzniecība:
SIA RK69 Grupa;
Jelgavas iela 68, Rīga, LV-1004;
Tel. +371 29 696969;
www.sunam-stop.lv

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 30 marts 2017 23:57
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.