Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 367 viesi 

free counters

Kādēļ nepieciešama zemes frēze?

Zemes frēze ir nepieciešama ikvienam, kas vēlas stādīt dārzeņus, ziedus vai gluži vienkārši labiekārtot pagalma ainavu. Ja šajā pavasarī nepieciešams izveidot un uzturēt nelielu dārzu, zemes frēze būs neatsverams palīgs. Kādēļ un kad to vislabāk izmantot?

Kādēļ izmantot zemes frēzi?

Neskatoties uz pieredzi dārza darbos, ar zemes frēzi:

  • darbs prasīs mazāk laika, nekā strādājot ar lāpstu;
  • augsnes sagatavošana un uzaršana notiks ātrāk un efektīvāk;
  • augsni būs vieglāk sadrupināt un sagatavot stādīšanai;
  • minerālmēslojums tiks iestrādāts daudz labāk - tas ir ļoti svarīgi veiksmīgai augu attīstībai.

Mazās dārza frēzes daudz labāk veic augsnes sagatavošanu, kas atvieglo augu stādīšanu. Ieguldi līdzekļus kvalitatīvas frēzes iegādē, jo ilgtermiņā tas atmaksājas – augsne būs veselīgāka, stādi augs daudz ātrāk un dārzs izskatīsies sakoptāks.

Labi sagatavota augsne veicina ātru sakņu sistēmas attīstību, kas arī palielina ūdens un barības vielu uzsūkšanas spēju, veicinot veselu augu attīstību. Zemes frēze vai kultivators ideāli tiks galā ar smago darbu, samazinot Tavu enerģijas patēriņu. Projekta “Dārza tehnikas eksperti” pārstāvis Mārtiņš Jaudzems iesaka: “Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, pēc lietus nogaidi aptuveni vienu dienu, lai augsne būtu daļēji sausa. Neliels mitrums padara augsnes uzrakšanu un uzirdināšanu vienkāršāku. Pārāk mitra augsne veido pikas, kas izžūstot paliek cietas - tās būs grūti sadrupināt.”

Zemes frēze pavasarī

Pavasarī augsnes apstrāde ar frēzi palīdz to sagatavot stādīšanai. Protams, stādīt var arī bez augsnes uzaršanas, taču atceries, ka nezāles aug visur – mauriņā, asfalta plaisās un citur.  Augsnes frēzēšana uzlabo arī augsnes struktūru. Ja izmanto tādus augsnes papildinājumus kā smiltis, kompostu, kaļķi, smalcinātas lapas vai minerālmēslojumu, frēze palīdzēs šos papildinājumus iemaisīt augsnē, veicinot stādu augšanu. Dārza uzaršana sezonas sākumā palīdz tikt vaļā no dažādiem augu pārpalikumiem no iepriekšējās sezonas. Tas viennozīmīgi uzlabos augsnes kvalitāti.

Jaunizveidota dārza frēzēšana

Jauna dārza augsnes frēzēšanu var veikt tiklīdz dienas paliek siltākas, taču atceries, ka augsnei jābūt daļēji sausai. Augsnes temperatūrai jābūt vismaz 15,5°C, lai varētu sākt darbu. Ja sauja zemes sadrūp to saspiežot, augsne ir pietiekami sausa. Pirms uzaršanas var noņemt velēnu vai to iestrādāt augsnē. Velēnas apstrāde rudenī nodrošina augsni ar slāpekli, taču jāatceras, ka velēnas iestrāde pavasarī, temperatūrai palielinoties, var veicināt tās atkārtotu parādīšanos.

Augsnes frēzēšana rudenī

Augsnes uzirdināšanu kvalitātes uzlabošanas nolūkos var veikt arī rudenī. Veicot augsnes papildinājumu iemaisīšanu šajā laikā, tie daudz dziļāk iekļūst augsnē ziemas laikā. Pavasarī augsne ir gatava stādīšanai.

Papildu informācija:

Liene Upīte

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Mob: +371 22012737

Tel: +371 6724 5590

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

DĀRZA TEHNIKAS EKSPERTI

www.darzatehnikaseksperti.lv

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 15 marts 2016 19:48
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.