Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 755 viesi 

free counters

Jūsu telpaugu skaistums un veselība

Telpaugi ir gandrīz katra dzīvokļa vai mājas neatņemama sastāvdaļa. Ziedi ne tikai rada siltu atmosfēru un komfortu Jūsū mājā, bet arī ražo skābekli un attīra gaisu. Lai jūsu telpaugi būtu skaisti un veselīgi, tiem ir nepieciešama rūpīga un pareiza kopšana.

Veiksmīga telpaugu audzēšana atkarīga no vairākiem paramatriem, viens no tiem ir veselīga augsne. Dabīgs ceolīts ļoti labi darbojas, kā augsnes uzlabotājs, meslojums dažādu augu stādīšanai un substrātu sagtavošanai. Ceolīts iejaukts augsnē, veicina augsnes irdenumu, piesātinājumu ar skābekli, organisko vielu un minerālvielu uzturēšanu, liekā ūdens uzsūkšanos un tā tālāk.

Ceolīts kalpo, arī kā meslojuma glabāšanas rezervuārs – nitrātiem, fosfātiem, kālijam, bārošanas vielām, kā arī baktērijām, kuras izplata šīs vielas puķu podā un saglabā augus veselīgus un augtspējīgus. Kopā ar bakterijām, ceolīts notur meslojumu savā sazarotajā struktūrā, kāmēr augu saknes neatrod to. Ceolītā esošais slāpeklis, ir grūti šķīdīnāms ūdenī un līdz ar to nav viegli izskalojams, augu laistīšanas laikā.

Ceolīts tiek izmantots arī kā drenāža. Telpaugu pārstādīšanas process obligāti  ietver sevī drenāžu. Drenāža ir nepieciešama, lai augu sāknes elpo un ūdens pārpaliekumi nebojatu sāknes. Kā dabīgs absorbents, ceolīts iesūc sevī lieku mitrumu, kas neļauj sākņu sistēmai un stiebram sapūt. Tajā pašā laikā, augsnei apžūstot, ceolītā savāktais ūdens atbrīvojas un top pieiejams sākņu sistēmai.

Pielietojums:

Pārstādot istabas un balkona augus, sajauciet ceolītu ar augsni, pievienojot 1 kg ceolīta 4 kg augsnei. Ceolīts darbosies kā mikromēslojums, palīdzēs saglabāt augsnes mitrumu, irdinās to, neļaujot tai izkalst.

Ievietojies daļu ceolīta savos puķu podos. Jūs būsiet pārsteigti ar rezultātu – augi labāk augs, būs mazāk pakļauti dažādām slimībām, biežāk ziedēs un ilgākā laika posmā saglabās savu skaistumu. Ceolīts uzsūc ūdeni un darbojas kā aeorātors un dabīgs meslojums, ekonomē meslojumu, ūdeni laišanai un naudu.

Vairāk informācijas par ceolītu šeit:

www.zeolite.lv

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 15 oktobris 2014 14:16
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.