Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 1983 viesi 

free counters

Ar ceolītu zāle būs zaļāka jūsu sētas pusē!

Ceolīts ir svarīgs mauriņa zāles augsnes komponents. Tas tiek izmantots mauriņu un zālienu izveidošanai stadionos, sporta laukumos, parkos, sabiedriskās vietās, golfa laukumos, privātu un sabiedrisku būvju teritoriju labiekārtošanā.
Ceolīta izmantošana novērš augsnes izmīdīšanu, dziļi aerē un ventilē augu sakņu sistēmu, brīnišķīgi saglabā un novada līdz augu sakņu sistēmām optimālu ūdens daudzumu.

Tas uzsūc indīgās ķimikālijas un neļauj tām izplatīties apkārtējā vidē, būtiski samazina mēslojuma izskalošanos gruntsūdeņos un tādejādi samazina piesārņojumu, pēc vajadzības pakāpeniski piebaro augus ar barības vielām, nodrošina lielisku katjonu apmaiņas līmeni, aktivizē derīgo mikroorganismu vairošanos un funkcionēšanu.
Labas fiziskās īpašības – nesablīvēšanās, birstamība, higroskopiskums, liela adsorbcijas spēja attīstītās kanālu un poru sistēmas dēļ, liela jonu apmaiņas spēja (līdz 160 mg-ekv / uz 100 g ceolīta).   

Priekšrocības
Ceolīts lieliski aerē augsni, veicina sakņu sistēmas attīstību, visa auga attīstību; notur sakņu zonā pietiekamu ūdens daudzumu – 40-70 % no sava svara, darbojas kā mēslojuma – nitrāta, fosfātu, kālija, auga veselībai un tā augšanai svarīgāko barības vielu un komponentu uzglabāšanas rezervuārs. Ceolīts savā sazarotajā struktūrā uzsūc mēslojumu, līdz to atrod augu saknes. Ceolītā aizturētais slāpeklis ilgstošā laika posmā nešķīst ūdenī un to neizskalo lietus. Ceolīts ekonomē mēslojumu. Gruntsūdeņos tiek izskalots mazāk mēslojuma, īpaši slāpekļa mēslojumu. Ceolīts par 20 - 40 % uzlabo mēslojuma asimilāciju. Ja ceolīts netiek izmantots, apmēram 35 % slāpekļa tiek izskalots no sakņu zonas un nokļūst gruntsūdeņos, piesārņojot tos ar nitrātiem un nitrītiem.

Pielietojums
Jaunu zaļo golfa lauku un zālienu veidošanā no 10 līdz 20 % zemes tiek aizstāts ar tādu pat daudzumu ceolīta. Tas ir jāiestrādā 5 – 15 cm dziļumā. Velēnas rekonstrukcijai, mauriņa atjaunošanai un atveseļošanai tiek izmantots līdz 150 kg ceolīta uz 100 kvadrātmetriem. Augsnes gaisa caurlaidības palielināšanai tiek izmantoti 30 – 75 kg ceolīta uz 100 kvadrātmetriem jeb 3000 – 7500 kg uz hektāru. Esošo mauriņu ārstniecībai un to mēslošanai tiek izmantoti 15 – 30 kg ceolīta uz 100 kvadrātmetriem jeb 1500 – 3000 kg uz hektāru.

www.zeolite.lv

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 16 aprīlis 2014 14:37
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.