Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 482 viesi 

free counters

Dabīgais ceolīts : Jūsu palīgs puķu dārzā!

“Dabiskie ceolīti tiek izmantoti diezgan dažādās jomās – no celtniecības līdz lauksaimniecībai. Daudzi puķkopji jau sen ir novērtējuši šo vielu izmantošanas priekšrocības visdažādāko augu grupu audzēšanā.
Daudzos rakstos ceolītus kļūdaini dēvē par mēslojumu. Patiesībā šī vulkānisko minerālu grupa ir universāls sorbents.

Ceolīts, to iestrādājot augsnē, veicina tās irdenumu, piesātināšanos ar skābekli, organisko un minerālvielu palikšanu augsnē, liekā ūdens uzsūkšanos. Ceolīts palēnina mitruma iztvaikošanu no augsnes, pateicoties tam, samazinās mitruma kritumi, tas nozīmē, ka apstākļi kļūst sakņu sistēmai labvēlīgāki. Ceolīta sorbcijas spēja ir pārsteidzoša – tas spēj uzsūkt mitruma daudzumu, kas sasniedz līdz 70 % no paša svara. Rezultātā dekoratīvie augi labāk aug, ir mazāk pakļauti dažādām slimībām, biežāk zied un ilgākā laika posmā saglabā savu skaistumu.

Ceolīts tiek izmantots ne tikai kā augsnes sastāvdaļa, bet arī kā drenāža. Šim nolūkam tiek izmantoti lielo frakciju sorbenti. Šāda drenāža efektīvi uzsūc lieko mitrumu, nepieļaujot sakņu sistēmas un stiebra pamatnes pūšanu. Savukārt, zemei izžūstot, mitrums, kas bija uzkrājies ceolīta drenāžas granulās, atbrīvojas un sakņu sistēma to var izmantot.
Ceolīti tiek izmantoti arī spraudeņu iesakņošanai un sēklu diedzēšanai. Šiem nolūkiem var izmantot tīru smalko frakciju sorbentu vai augsnes maisījumu uz ceolīta bāzes (saturs – 50 - 80 %).

Pielietojums
Istabas un balkona augi. Pārstādot istabas un balkona augus, sajauciet ceolītu ar augsni, ņemot 1 kg ceolīta uz 4 kg augsnes. Ceolīts darbosies kā mikromēslojums, palīdzēs saglabāt augsnes mitrumu, irdinās to, neļaujot tai izkalst. Ceolītu var izmantot arī kā dekoratīvo segumu puķupodos, arī šādi funkcionēs tik pat labi.  

Puķu dobju un dekoratīvo augu kopšana. Stādot ziedošos un dekoratīvos krūmus un kokus (rozes, forsaitijas, jasmīnus, ceriņus, tūjas, kadiķus utt.) ceolīta iestrādes norma ir 1-3 kg uz vienu augu. Veidojot puķu dobi vai kompozīciju, kā arī kopjot jau esošās, ceolīts tiek iestrādāts augsnē, rēķinot 25-50 kg uz 100m2.”

Informācija no www.zeolite.lv

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 08 aprīlis 2014 16:49
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.