Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 5994 viesi 

free counters

Dodies pie dabas krūts? Atceries paņemt visu nepieciešamo!

Tuvojas rudens sezona, kad daudzi steidz izmantot vēl samērā silto laiku, aplūkot krāšņi rotātos kokus ar lapām visdažādākajās nokrāsās, un nakšņojot brīvā dabā baudīt zvaigžņotās debesis. Lai pilnvērtīgi pavadītu laiku brīvā dabā, svarīgi paņemt līdzi nepieciešamo aprīkojumu.

Kas ietilpst nepieciešamo aprīkojuma komplektā?

Svarīgākās lietas dodoties pie dabas ir: labs cirvis, šķiltavas, lukturis, nazis, ūdens dzeršanai, mitrumizturīgs apģērbs un mobilais telefons, kam uzlādēta baterija.

Šķiltavas ir veiksmīgāka izvēle nekā sērkociņi, jo nesamirks, tomēr tām jābūt pietiekami funkcionālām, kā arī jāpārliecinās, lai šķiltavas nav tukšas. Kabatas lukturīti vēlams paņemt līdzi, lai labāk redzētu ceļu krēslā vai tumsā. Mazs kabatas nazis arī ir labs draugs pastaigās pa mežu, jo ar to ir ērti nogriezt kādu mežā atrodamu dabas velti, piemēram, sēnes vai mētras zariņus. Svarīgi parūpēties, lai rudenī negaidītas lietus šaltis jūs neizmērcētu līdz ādai, tāpēc mitrumizturīga un laikapstākļiem atbilstoši silta jaka būs labs jūsu sabiedrotais. Tāpat vēlams paņemt līdzi dzeramo ūdeni, rēķinot aptuveni 1,5 litrus uz vienu cilvēku.

Mūsdienās neatsverams palīgs tūristiem un dabas mīļotājiem ir mobilais telefons, kas ļauj ne tikai sazināties ar draugiem un ievietot skaistu foto sociālajos tīklos, bet arī palīdz izkļūt no nelaimes, ja gadījies apmaldīties. Daudzi telefoni aprīkoti ar GPS un iespējams ielādēt kompasa programmu un aplūkot kartes, kas var būt labs palīgs, lai orientētos brīvā dabā! Tikai svarīgi savlaicīgi parūpēties, lai telefona baterija būtu uzlādēta.

Kāpēc cirvis?

Cirvis ir viens no nozīmīgākajiem brīvās dabas aprīkojumiem, jo ar to ērtāk var paveikt darbus, nekā ar nazi, piemēram, vieglāk nocirst zarus ugunskuram, celt dažādas būves utt.. Turklāt cirvim jābūt augstas kvalitātes, lai tas nepieviltu pašā svarīgākajā brīdī, kad kļuvis vēsi un vēlaties savākt malku ugunskuram. Tāpat jāatceras, ka ar cirvi nevar cirst uz zemes, lai nebojātu tā asmeni, neder arī kāda pārlieku cieta virsma, piemēram, akmens.

Šeit gan jāatceras, ka tūristam parasts cirvis nebūs parocīgs sava lielā izmēra un samērā lielā svara dēļ, tāpēc jāizvēlas tieši tūrismam pielāgotie cirvju modeļi. Visparocīgākais ir Fiskars Tūrisma cirvis X5, kas ir neliels izmērā (228 mm), tomēr spēj veiksmīgi tikt galā gan ar nazim, gan cirvim veicamiem uzdevumiem. Ērtais auduma futlāris ir veidots, lai cirvis no tā neizslīdētu, turklāt to ir ērti turēt somā vai nēsāt pie jostas.

Ja paredzēts uzturēties āra apstākļos ilgāku laiku un lielākā cilvēku grupā, tad vēlams izvēlēties arī lielāku cirvi, piemēram, Fiskars Tūrisma cirvi X7. Tas ir parocīgs gan dažādiem ciršanas darbiem, gan arī noderēs izmantošanai automašīnā, laivā vai vasarnīcā. Lai parūpētos par drošību, Fiskars X7 cirvis arī ievietots plastikāta ietvarā ērtai pārvietošanai un glabāšanai.

Protams, ja esat iecerējis pasēdēt dabā, vai arī iztīrīt mežu no vecajiem kokiem un iekurt maksimāli lielu ugunskuru, būs nepieciešams kāds no lielajiem Fiskars cirvjiem skaldīšanai vai ciršanai, piemēram, Fiskars cirvis X15 (55,9cm, 1,52 kg) vai X25 (72 cm, 2,43 kg). Tomēr šāda izmēra cirvi nebūs parocīgi ilgstoši nest sev līdzi.

Visi Fiskars cirvji ir veidoti ar viegliem un izturīgiem FiberCompTM rokturiem, kas samazina darba radīto nogurumu un padara darbarīku praktiski nesalaužamu. Cirvji ir perfekti nobalansēti drošākai, ērtākai un efektīvākai lietošanai, turklāt optimāla antišoka virsma nodrošina ērtu un stingru satvērienu.

Kā kopt darbarīkus atpūtai pie dabaskrūts?

Pēc jebkura pārgājiena ieteicams pārlūkot savus darbarīkus un pārliecināties, ka tie ir tehniskā kārtībā un būs ērti izmantojami arī nākamajā reizē:

  • Nazi vēlams notīrīt, lai tas nerūsētu un nebojātos. Tāpat vēlams pārbaudīt tā asumu un nepieciešamības gadījumā uzasināt.
  • Šķiltavas un kabatas lukturīti labāk pārbaudīt pirms došanās ceļā, jo, piemēram, lukturīša baterija, ja ir ilgstoši nelietota var sabojāties.
  • Arī cirvis ir rūpīgi jākopj. To nedrīkst glabāt mitrumā, jāuzrauga vai asmenī nav izcirsti robi, vai kāts stabili turas. Lietojot un pārvadājot cirvi ir jāievēro maksimāla drošība. Tāpat pie intensīvas lietošanas cirvi ir regulāri jāasina.

Papildu informācija:

Laura Homka

Fiskars pārstāve sabiedrisko attiecību jautājumos

Hill+Knowlton Strategies

Tālr. 67240571

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Par Fiskars

Fiskars ir viens no vadošajiem uzņēmumiem pasaulē, kas piedāvā patēriņa preces mājas, dārza un ārpustelpu vajadzībām. Grupai ir spēcīgs uzticamu starptautisku zīmolu portfolio, tai skaitā Fiskars®, Iittala®, Gerber®, Silva® un Buster®. Dibināts 1649. gadā un ierindots NASDAQ OMX Helsinki sarakstā, Fiskars ir Somijas vecākais uzņēmums. Fiskars tīrie pārdošanas ienākumi 2010. gadā bija 715,9 miljoni EUR, un tas nodarbina aptuveni 3 600 cilvēku. www.fiskarsgroup.com

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 29 augusts 2013 20:49
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.