Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 2332 viesi 

free counters

Fiskars maina rakšanas un ravēšanas pieredzi

Jaunie darbarīki ar pagarināmiem rokturiem optimālam rakšanas leņķim

Rakšana, ravēšana un augsnes apstrāde bieži vien tiek aizēnota ar risku iegūt muguras sāpes vai muskuļu sastiepumu. Pat pēc smagas darba dienas dārzā sāpēm nevajadzētu kļūt par neatņemamu darba sastāvdaļu.

Fiskars ergonomiski teleskopisko darbarīku klāstā ir divas dažādas lāpstas, dakšas un nezāļu izvilcēju, kuru rokturu garumu iespējams pielāgot atbilstoši jūsu (un jūsu ģimenes locekļu) augumam, tādējādi vēl vairāk atvieglojot ikdienas dārza darbus.

Teleskopiskā inovācija nodrošina optimālus darba apstākļus

Visam Fiskars teleskopiskās sērijas darbarīku klāstam ir rokturi, kurus var pagarināt ar vienkāršu Fiskars raksturīgās sviras kustību, kas novietota ērtā D veida roktura iekšpusē. Taisnās lāpstas un dakšas ir veidotas no bora tērauda, kas nodrošina stabilu sniegumu pat tad, ja jāstrādā akmeņainā vai cietā augsnē, kā arī griežot biezus zāles slāņus. Darbarīka 13° rakšanas leņķis nodrošina ķermeņa atrašanos pareizā stāvoklī, lai strādājot neiegūtu traumas. Rokot dziļāku bedri, teleskopiskās lāpstas rokturus var pagarināt attiecīgi bedres dziļumam, tādējādi rakšanu padarot vieglāku, bet muguras izliekumu taisnāku pēc iespējas ilgāk.

Ravēšana padarīta ērtāka

Jaunais Fiskars nezāļu raušanas instruments ir gatavots tā, lai ravēšanu varētu veikt stāvus, pareizā pozā attiecīgi pielāgojot instrumentu cilvēka augumam. Izmantojot nezāļu izvilcēju, iespējams izvairīties arī no ravēšanai raksturīgajiem zaļajiem plankumiem uz ceļgaliem.

Velkot rokturi uz savu pusi, dziļi sniedzošās nerūsējošā tērauda spīles satver nezāles saknes no vairākām pusēm un izrauj to ārā. Tādējādi nevēlāmie augi tiks likvidēti ar visu sakni un vairs neatjaunosies, turklāt nav nepieciešams izmantot ķīmiskos līdzekļus. Speciāls bīdāmais mehānisms nodrošina nezāles izņemšanu no darba rīka, pašam neveicot nekādas manuālas darbības.

Darbarīku izmantošanas padomi

Veicot rakšanas un ravēšanas darbus, vissvarīgāk ir izvairīties no muguras traumām. Darba laikā atkārtotas kustības var radīt jaunas vai pasliktināt esošas veselības problēmas, tādēļ, strādājot dārza darbus, svarīgi atcerēties sekojošus padomus:

Atkārtošana: rokot bedri vai cilājot augsnes gabalus, tiek atkārtoti un ilgstoši nodarbinātas noteiktas muskuļu grupas, tādēļ atceries par savu muguru - strādā nesteidzoties, izvairies no sastiepumiem un pārpūles, kā arī veic regulāras pauzes, ļaujot sev atpūsties.

Poza: ievēro sava ķermeņa stāvokli darba laikā – vai tas ir saliekts vai neērti sagriezts? Atrašanās saliektā stāvoklī ilgstoši var radīt sastiepumus, tādēļ vēlams strādāt stāvus, kad vien iespējams, bet rokot bedri, vēlams saliekt ķermeni līdz pusei.

Vecums: veic darbus, ņemot vērā savas spējas. Cilvēka spēks sasniedz savu virsotni 25-35 gadu vecumā. Sasniedzot 40 gadu vecumu, cilvēks zaudē 10% līdzšinējā spēka, bet sasniedzot 50 gadu slieksni – 15%. Attiecīgi 60

gadu vecumā spēka zudums ir 20%, 65 gadu vecumā - 25%, bet sasniedzot 75 gadu vecumu, tiks zaudēti 40% spēka.

Jauna dārzkopības pieredze

Fiskars teleskopiskā klāsta darbarīki ir vērā ņemams piemērs uzņēmuma centieniem ar progresīvu tehnoloģiju un materiālu palīdzīb

u padarīt dārzkopību par patīkamu pieredzi. Mēs uzskatām, ka visus darbus, pat pašus vienkāršākos, var padarīt labāk un gudrāk, lai darbs dārzā būtu vieglāks, vienkāršāks, efektīvāks un patīkamāks.

Par Fiskars

Fiskars ir viens no vadošajiem uzņēmumiem pasaulē, kas piedāvā patēriņa preces mājas, dārza un ārpustelpu vajadzībām. Grupai ir spēcīgs uzticamu starptautisku zīmolu portfolio, tai skaitā Fiskars®, Iittala®, Gerber®, Silva® un Buster®. Dibināts 1649. gadā un ierindots NASDAQ OMX Helsinki sarakstā, Fiskars ir Somijas vecākais uzņēmums. Fiskars tīrie pārdošanas ienākumi 2010. gadā bija 715,9 miljoni EUR, un tas nodarbina aptuveni 3 600 cilvēku. www.fiskarsgroup.com

Papildu informācijai:

Velga Ozola

SIA Hill and Knowlton Latvia

Tālr. 67240571

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 29 augusts 2013 20:44
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.