Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 370 viesi 

free counters

Dārzkopja mēness kalendārs II. Mēness kalendāros izmantotie termini

Skatoties ģeocentriski (Zemeslodes centrēti) Saules ikgadējais ceļš iet pa vienu un to pašu līniju sauktu par ekliptiku. Apmēram pa to pašu līniju savu ceļu veic Mēness un saules sistēmas planētas. Saule, Mēness un planētas savā ceļa iziet caur visiem 12 zodiaka zvaigznājiem.

Mēness un planētu ceļi nedaudz atšķiras, reizēm virs un zem ekliptikas līnijas. Punktu kur mēness un planētas šķērso ekliptikas līniju sauc par mezglu. Mēness šķēros ekliptikas līniju pēc noteikta ritma, 27,2 dienās.

Leņķi starp Sauli, Mēnesi un planētām tiek saukti par aspektiem (novietojumu). Mēness kalendārā svarīgākais ir 120 grādu leņķis jeb trigons.

Opozīcijas

Ģeocentriskā skatījumā opozīcija ir tad kad  novērotājs no zemes redz divas planētas opozīcijā vienu no otras, 180 grādu leņķī. Tās atrodas debess pretējās pusēs un viņu gaisma savstarpēji mijiedarbojas. To gaisma krīt uz Zemi labvēlīgi stimulē tanī brīdī iesētās sēklas. Zinātnieku pētījumi ir parādījuši, ka opozīciju laikā sētās kultūras dod lielāku ražu.

Opozīcijas laikā nozīme arī ir zodiaka zīmēm. Ja viena planēta atrodas siltuma zvaigznājos, tad otra ir ūdens zvaigznājos. Ja vien planēta ir Ūdens zvaigznājos, tad otra parasti ir zemes zvaigznājos.

Trigoni

Trigons ir tad, kad planētas atrodas 120 grādu leņķī viena no otras. Tad parasti planētas atrodas vienā zodiaka grupu elementā. Ja divas planētas atrodas trigonā ūdens elementā, tad būs jūtama spēcīgāka ūdens ietekme, piemēram lietusgāzes. Šajā laikā sētie augi ražos vairāk lapas. Trigona efekts var būtiski ietekmēt augu augšanu.

Konjunkcijas

Konjunkcijas un vairākkārtējas konjunkcijas ir tad kad divas vai vairāk planētas atrodas viena aiz otras. Šajos gadījumos tikai zemei tuvākā planēta ietekmē augu augšanu uz Zemes. Ja planētas ietekme ir spēcīgāka kā Mēnesim, tad tas var negatīvi ietekmēt augu augšanu. Negatīvais efekts palielinās ja mēness atrodas priekšā kādai planētai (okultācija-aizēnošana) vai Saules un Mēness gadījumā aptumsums. Sēšana šajā laikā var negatīvi ietekmēt turpmāko augšanu un auga reģenerācijas spējas.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 24 oktobris 2014 03:20
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.