Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 684 viesi 

free counters

Vai zini, kas ir kredīta kalkulators?

Aizdevumi ir modernas dzīves daļa, taču atbildīga aizņemšanās prasa zināšanas. Lai izvēlētos piemērotāko aizdevuma variantu un izvērtētu kredīta par un pret, labi noder tiešsaistes rīki – salīdzināšanas platformas, finanšu blogi un arī online kalkulatori. Lasi tālāk, kā Tev var palīdzēt kredīta kalkulators, un kur to meklēt!

Kredīti Latvijā: dažādi piedāvājumi dažādām situācijām

Kredīti fiziskajām personām ir pieejami bankās un pie nebanku aizdevējiem. Vieni kreditori specializējas konkrētos aizdevumu veidos, piemēram, auto līzingos vai hipotēkās, citi piedāvā visus aizdevumu veidus. Pieprasītākie aizdevumi Latvijā ir:

●     ātrie kredīti. Īstermiņa aizdevumi līdz algas dienai, var būt piemēroti steidzamiem un neieplānotiem tēriņiem;

●     patēriņa kredīti. Aizdevumi ar vidējo atmaksas termiņu no 3 līdz 12/24/48 mēnešiem un maksimālu kredītlimitu vairāku tūkstošu eiro vērtībā;

●     kredītkartes. Mēdz būt gan banku, gan nebanku, piesaistītas un nepiesaistītas bankas kontam;

●     hipotekārie kredīti. Aizdevumi mājokļa iegādei, apjoma un atmaksas termiņa ziņā lielākie kredīti privātpersonām;

●     auto līzingi un auto kredīti. Piemēroti jaunu un lietotu transportlīdzekļu iegādei.

Katram kredītu veidam ir savi saņemšanas un izmantošanas noteikumi, taču visiem aizdevumiem ir arī kopīgā īpašība – katram ir savs kredīta kalkulators. Lasi raksta turpinājumā, kā to izmantot!

Kredīta kalkulators pirmajiem aprēķiniem

Kalkulators ir iebūvēts ikviena kreditora mājaslapā – tā ir tabula, kur mājaslapas apmeklētājam pašam jāieraksta vēlamais aizdevuma apjoms un atmaksas termiņš. Izmantojot šo informāciju, kredīta kalkulators aprēķina:

●     kopējo atmaksas summu, ņemot vērā procentu likmi un citas aizdevuma izmaksas;

●     ikmēneša maksājuma summu, ja lietotājs ir izvēlējies ilgtermiņa aizdevumu;

●     procentu pārmaksas apjomu, ja kredītam netiek piemērotas procentu atlaides (pieejams dažiem ātro kredītu piedāvājumiem).

Izmantojot kredīta kalkulatoru, svarīgi atcerēties, ka elektroniskā ierīces parāda provizoriskus izdevumus, un izmanto iebūvētos aprēķina algoritmus, kas neņem vērā individuālus apstākļus. Piesakoties aizdevumam, jābūt gatavam, ka aizdevēja piedāvājums atšķirsies no kalkulatora aprēķiniem, jo:

●     aizdevējs var piedāvāt mazāku kredītlimitu un garāku atmaksas termiņu;

●     aizdevējs ir tiesīgs atteikt aizdevumu.

Izvērtējot kredīta pieteikumu, aizdevējs ņem vērā klienta maksātspēju un kredītvēsturi – datus, ko nevar ievadīt kredīta kalkulatorā. Un tomēr tas ir parocīgs rīks, lai veiktu pašus pirmos aprēķinus un saprastu, vai aizdevums kopumā ir pieņemams solis. Savu atbilstību aizdevumam var pārbaudīt arī citos veidos – lasi tālāk, kā to izdarīt!

TOP padomi kredītu ņēmējiem

Aprēķināt kredīta izmaksas ir tikai daļa no vajadzīgajiem sagatavošanas darbiem, turklāt ne pati pirmā. Apsverot pieteikšanos aizdevumam, vispirms vajadzētu izvērtēt savu iespēju uzņemties kredītsaistības un izpildīt kredītlīguma noteikumus. Lai nekļūdītos galīgā izvēlē, uzdod sev šādus jautājumus:

●     vai Tava maksātspēja ir pietiekami liela, lai ik mēnesi novirzītu kredīta maksājumiem līdz 30% no ienākumiem?

●     vai Tava finanšu situācija ir stabila, nākotnē nav sagaidāmas lielas pārmaiņas, piemēram, bērna piedzimšana, pārcelšanās, papildu tēriņi, kas ietekmēs kopējo maksātspēju?

●     vai aizdevuma iemesls ir pamatots, un vai nav iespējas iegūt naudu citviet?

Ja atbildes uz visiem jautājumiem ir apstiprinošas, vari sākt atlasīt kreditorus un izvērtēt piedāvājumus. Pievērs uzmanību tam, lai aizdevējiem būtu valsts izsniegtā licence, lai mājaslapā būtu norādīta pilna kontaktinformācija par juridisko personu, un lai aizdevēja mājaslapa būtu aizsargāta ar https protokolu (zaļā slēdzene pārlūkprogrammas adreses laukā).

Kredīta kalkulators ir noderīgs ikvienam potenciālam aizņēmējam, bet ikdienā mēdz būt nepieciešami ne tikai kredītu maksājumu aprēķini. Kāpēc pavadīt laiku ar zīmuli rokā, ja visu var aprēķināt pāris sekunžu laikā ar 0% kļūdu varbūtību? Ienāc elektronisko aprēķinu platformā Aprēķins.lv un uzzini vairāk par tiešsaistes kalkulatoriem!


Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 27 oktobris 2019 02:01
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.