Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 386 viesi 

free counters

Kā izvēlēties materiālu dārza mēbelēm?

Foto: Pexels.com

Mēbeles dārzam reti kurš izvēlas tikpat pārdomāti, kā mēbeles mājoklim, tomēr der zināt, ka liela nozīme ir šo mēbeļu materiālam. Lai gan dārza mēbeles ir sezonāla prece, arī šis lēmums jāpieņem atbildīgi, tādēļ izlasi un uzzini, kādas ir dažādu mēbeļu materiālu labās un sliktās puses!

Plastmasas mēbeles

Plastmasas mēbeļu galvenā priekšrocība noteikti ir cena. Tieši tāpēc tās izvēlas cilvēki, kuri nedzīvo savā mazdārziņā, tikai ik pa laikam ierodas to apkopt un atpūsties, cepot gaļu. Tie var droši stāvēt ārā, jo lietus tos nevar sabojāt, un arī garnadži diez vai līdīs dārzā pēc plastmasas mēbelēm. Tāpat plastmasas mēbeles ir viegli pārvietot, līdz ar to, šādu galdu vai krēslu atrašanās vietu var dienas gaitā pielāgot saules un ēnas izmaiņām.

Lielākais plastmasas mēbeļu mīnuss ir to īsais ekspluatācijas mūžs jeb vienkāršā valodā runājot, tās vienkārši ātri lūzt. Pietiek apsēsties uz plastmasas krēsla smagākam cilvēkam, un tas var ieplaisāt vai pat salūst. Tāpēc mēbeles dārzam no plastmasas ir īstermiņa risinājums, kas piemērots vai nu vienai sezonai vai arī cilvēkiem, kas tās izmanto vien atbraucot viesiem, bet pārējā laikā tās glabā garāžā.

Koka mēbeles

Koka mēbeles ir krietni izturīgākas nekā plastmasas, turklāt tās lieliski iederas gandrīz jebkurā dabiskā vidē. Liela priekšrocība ir tā, ka koka mēbeles var arī viegli pasūtīt pie amatniekiem un iegūt sev pavisam unikālus galdus un krēslus. Ja koka mēbeles dārzam ir pareizi apstrādātas, tās arī var labi pārdzīvot nedraudzīgākus laika apstākļus. Protams, šādas mēbeles pa ziemu atstājot ārā ir liela iespēja, ka tās ātrāk nolietosies, jo mitrums nav draudzīgs kokam.

Atšķirībā no plastmasas mēbelēm, gadījumā, ja vēlēsies ietērpt dārzu tikai koka mēbelēs, tas var izmaksāt dārgāk. Tas īpaši attiecās, ja ir vēlme izmantot dārgāku kokmateriālu kā ozols, kas būs ievērojami dārgāks nekā, piemēram, bērzs. Tāpat jāņem vērā, ka koka mēbeles būs nepieciešamība rūpīgāk kopt, lai nodrošinātu to ilgmūžību.

Foto: Pexels.com

Metāla mēbeles

Ja vēlies savam dārzam piešķirt modernu aristokrātiskumu, tad to palīdzēs izdarīt elegantas metāla mēbeles. To dizains būs krietni “slaidāks”, nekā koka mēbelēm un tās viennozīmīgi būs visizturīgākās no visām. Turklāt metāls nebūt nenozīmē, ka tām ir jābūt smagām – mūsdienu dārza mēbeļu ražotāji ir parūpējušies, lai tirgū būtu pieejamas arī salīdzinoši viegli metāla dārza mēbeļu komplekti.

Tomēr jāņem vērā, ka metāla mēbelēm vēlams pieskaņot arī mīkstus auduma spilvenus vai paliktņus uz krēsliem, lai ilgstoša sēdēšana tajās būtu maksimāli ērta. Tāpat arī metāla mēbeles vēlams pasargāt no pārliekas mitruma iedarbības, lai tās nesāktu rūsēt!

Izvēlies sev piemērotāko

Ja meklē jaunas mēbeles dārzam – apskati, ko Tev var piedāvāt interneta veikals Precesdarbam.lv! Tur pieejami gan metāla atpūtas krēsli, gan plastmasas plastmasas mēbeļu komplekti, gan koka soli un puķu kastes. Pirms izdari savu izvēli, apdomā šādus jautājumus:

  1. Cik bieži Tu plāno mēbeles izmantot?
  2. Vai Tu varēsi ikdienā parūpēties, lai tās neietekmē laika apstākļi?
  3. Vai Tev nepieciešamas saliekamas mēbeles?
  4. Vai Tev būs, kur tās glabāt ziemā?

Šie jautājumi Tev palīdzēs saprast, kāds materiāls būs noderīgāks Taviem dārza mēbeļu lietošanas paradumiem. Pēc tam tikai izvēlies īstās, pievieno savam pasūtījumam, apmaksā un jau drīz varēsi izbaudīt dārza mieru savās jaunajās mēbelēs!

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 septembris 2019 17:22
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.