Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 236 viesi 

free counters

23 īsi naudas taupīšanas padomi

Vai nebūtu jauki, ja reizi par visām reizēm jūs spētu ietaupīt naudu no katra mēneša ienākumiem? Ja arī jūsu nākamā gada rezolūciju viens no punktiem ir sākt uzkrāt un pievērsties naudas taupīšanai, tad mūsu sagatavotais saraksts ar 60 īsiem naudas taupīšanas padomiem būs tieši laikā, vēl pirms jaunā gada iestāšanās.

Budžets:

 1. Izveidojiet un pieturieties pie ikmēneša budžeta ar nulles parādu / pārtēriņa summas.
 2. Mēneša sākumā izņemiet skaidru naudu brīvā laika izdevumiem, kurus plānojat attiecīgajā mēnesī. Pētījumi parāda, ka cilvēki tērē mazāk naudas, kad norēķiniem izmanto skaidru naudu, nevis maksājuma karti.
 3. Koncentrējieties uz jūsu bankas konta atlikuma pieaugumu.

Naudas pelnīšana:

 1. Uzņemieties papildus darbu vai pienākumus, par kuriem jums maksā atsevišķi. Iekrājiet visus ienākumus no šādām “haltūrām”, veidojot rezerves naudas fondu negaidītiem izdevumiem.
 2. Pelniet naudu ar visdažādākajām iespējām tiešsaistē un ieguldiet savus ieņēmumus.
 3. Reģistrējieties kā savas profesijas mentors un brīvajā laikā pasniedziet seminārus.

Kredītkartes:

 1. Nekādā gadījumā nepiesakieties un neizmantojiet kredītkartes, ja jums piemīt liels tērēšanas niķis, it īpaši, uz impulsa pirkumiem. Nepārdomāti naudas kredīti var laika gaitā ievest jūs lielos parādos.
 2. Atmaksājiet savas kredītkartes pārtēriņa minimālo daļu katru mēnesi, vel labāk – maksājiet vairāk kā minimumu, lai maksimāli samazinātu nomaksātos procentus.
 3. Reģistrējieties tikai tādām kredītkartēm, kas piedāvā lielu atlīdzību procentos par priekšlaicīgu pārtērētās naudas atgriešanu. Tas darbosies kā papildus stimuls tikt vaļā no parāda pēc iespējas ātrāk.

Periodi bez tēriņiem:

 1. Izmēģiniet pavadīt mēnesi, kurā jūs netērējat ne centa par jums izvēlētām priekšmetu grupām. Piemēram, decembris – mēnesis bez jaunu apģērbu vai apavu iegādes. Nākamajā mēnesī izvēlaties atkal ko citu. Tā jūs sevi pieradināsiet atteikties no impulsa pirkumiem un nevajadzīgiem tēriņiem.
 2. Katru nedēļu izvēlaties kādu vienu dienu, kurā jūs vispār neizdodat nekādus naudas līdzekļus. Varbūt 4 dienas mēnesī bez tēriņiem nav daudz, bet tas ir labs sākums
 3. Izvēlieties vienu priekšmetu vai lietu savā dzīvē, par kuru pilnībā atsakāties tērēt naudu.
 4. Ieviest 30 dienu noteikumu, kurā jūs nevarat iegādāties kaut ko, kamēr vien neesat nogaidījis šīs 30 dienas. Kavētā iegribu apmierināšana ļauj jums būt 100% pārliecinātam par to, vai jums konkrētā lieta vispār ir nepieciešama.

Pārtikas izdevumi

 1. Plānojiet savas maltītes saskaņā ar jūsu mīļākā pārtikas veikala izpārdošanas produktiem.
 2. Uz darbu ņemiet līdzi mājās gatavotas pusdienas.
 3. Ēdiet mazāk gaļas un zivis, kas parasti ir viena no dārgākajām produktu grupām. Limitējiet sevi, piemēram, uz šo produktu lietošanu uzturā reizi nedēļā.
 4. Pārtrauciet tērēt naudu par dzērieniem, kurus varat pagatavot mājās. Krāna ūdeni var iepildīt pudelē un ņemt līdzi, kafiju vai tēju var pagatavot termokrūzē un ņemt līdzi.
 5. Ierobežojiet restorānu apmeklējumus līdz vienai reizei mēnesī vai atsevišķiem, īpašiem gadījumiem.
 6. Vienmēr lietojiet iepriekš sagatavotu sarakstu, pirms dodieties uz pārtikas veikalu iepirkties.
 7. Sasaldējiet maltītes, ko varēsiet lietot ilgtermiņā (zupas, sautējumi, dārzeņi, augļu sastāvdaļas smūtijiem u.tml.).

Veselīgs dzīvesveids:

 1. Pārtrauciet maksāt par fiziskām nodarbībām un sporta zāļu apmeklējumiem. Izmantojiet tūkstošiem bezmaksas pieejamos treniņu videoklipus “YouTube” vietnē.
 2. Labos laikapstākļos veiciet vingrinājumus svaigā gaisā, piemēram, parkā kopā ar draugiem spēlējot frisbiju.

23. Aizmirstiet par to, ka eksistē patēriņa kredīti Latvijā attiecībā uz izdevumiem, kas saistīti ar veselību. Veselības pasliktināšanās jau tā ir risks jūsu ieņēmumu samazināšanai, jūs nevēlaties tam papildus uzkraut vēl arī parādus ar augstām procentu likmēm.

Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 29 novembris 2017 16:27
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.