Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 377 viesi 

free counters

5 situācijas, kad tērēt vairāk naudas ir finansiāli izdevīgi

Viens no pamata nosacījumiem, lai uzlabotu savu finansiālo situāciju, ir naudas taupīšana - jo mazāk naudas tērēsiet, jo vairāk varēsiet iekrāt vai novirzīt citu finanšu mērķu īstenošanai, turklāt tas palīdzēs izvairīties no nepieciešamības izmantot kreditēšanas pakalpojumus. Kā zināms, visi kredīti internetā saistās ar lielu risku, tāpēc labāk ir iekrāt savu naudu nevis paļauties uz kredītiem. Tātad, loģiski būtu vienmēr meklēt zemākās cenas precēm un pakalpojumiem, lai ietaupītu, tomēr ne vienmēr šis princips darbojas. Reizēm izdot vairāk naudas ir finansiāli izdevīgi, jo tas atmaksāsies ilgtermiņā. Šeit būs piecas tipiskas situācijas, kurās vajadzētu rūpīgi apdomāties par nepieciešamību taupīt naudu.

  1. 1. Ja netaupot naudu varat ietaupīt laiku

Ļoti bieži naudas taupīšana prasa tieši laika upurus. Piemēram, ja pats gatavosiet ēst, jūs ietaupīsiet daudz naudas, taču tas prasīs vairāk laika. Šajā piemērā vēl mēs varētu runāt par izdevīgumu, jo, ēst gatavošana nav ārkārtīgi laikietilpīgs process, turklāt ietaupījums, visticamāk būs tā vērts, tomēr bieži vien cilvēki cenšas taupīt naudu arī tad, ja ietaupījums ir neliels, bet laiks jāpatērē ļoti daudz. Piemēram, ja apstaigājat visus pilsētas veikalus, lai atrastu lētākās preces, visticamāk, ietaupīsiet vien pāris eiro, bet būsiet iztērējis vairākas stundas sava laika. Tad, ja šajā laikā jūs būtu darījis ko citu, iespējams būtu nopelnījis naudu, vai vismaz patērējis laiku produktīvāk, no tā gūstot kādu citu labumu.

  1. 2. Ja naudas tērēšana dod garantiju preču vai pakalpojumu saņemšanai laikā

Vēl skopoties noteikti nevajadzētu tad, ja naudas taupīšana nodrošina svarīga pakalpojuma saņemšanu laikā. Tipisks piemērs ir aviobiļešu iegāde. Pērkot lētākās biļetes ekonomiskajā klasē jūs riskējat tikt neielaists lidmašīnā, jo aviokompānijas nereti veic dubulto rezervāciju. Ja šis lidojums jums nav ārkārtīgi svarīgs, tad varat arī pirkt lētākās biļetes un riskēt, bet ja jums tas ir ļoti svarīgs un galā jūs gaida, piemēram, biznesa partneri, būtu vērts parūpēties par garantētu lidojumu noteiktajā laikā. Vēl šis gadījums attiecas arī, piemēram, uz dažādiem piegādes vai citiem līdzīgiem pakalpojumiem.

  1. 3. Ja nauda tiek tērēta uz kvalitāti

Ļoti tipisks piemērs ir skopošanās uz kvalitātes rēķina. Cik gan nav dzirdēts par gadījumiem, kad nopirkta lēta prece un pēc neilga laika tā jau saplīst. Tiesa, mēs neveram noliegt to, ka cena ne vienmēr garantē kvalitāti, bet tad, ja preces kvalitāte ir manāmi apšaubāma, to nevajadzētu pirkt arī tad, ja tā maksā krietni mazāk nekā citas, līdzīgas preces. Iegādājoties preces, jūs varat taupīt naudu, piemēram, salīdzinot cenas dažādās tirdzniecības vietās, vai atsakoties no papildus ekstrām, kas jums tiešām nav vajadzīgas, taču nekādā gadījumā uz preces pamata kvalitāti. Tā jūs tikai pārmaksāsiet, pērkot jaunas preces jau pēc pavisam neilga lietošanas perioda.

  1. 4. Ja naudas tērēšana palīdz celt vērtību jums piederošām lietām

Vēl noteikti ir vērts tērēt naudu tad, ja tas palīdzēs celt vai noturēt vērtību jums piederošām lietām. Tas visvairāk attiecas uz ļoti lielām, dārgām precēm vai īpašumiem. Piemēram, ja veiksiet noteiktus remontdarbus savā mājā, jūs paaugstināsiet sava nekustamā īpašuma cenu, kas var dot ļoti lielu atdevi tad, kad māju izdomāsiet pārdot. Parasti vērtību nekustamajam īpašumam ceļ nozīmīgi renovācijas darbi un citi uzlabojumi. Arī, piemēram, regulāri rūpējoties par savu auto un to uzturot perfektā kārtībā, tā cena noturēsies esošajā līmenī ilgāku laiku un varēsiet to pārdot daudz dārgāk.

  1. 5. Ja naudas tērēšana ir sava vaida investīcija, kas ļauj ietaupīt nākotnē

Visbeidzot, naudu noteikti ir vērts tērēt vairāk tad, ja tas jums turpmāk ļaus ietaupīt uz dažādiem tekošajiem maksājumiem. Piemēram, ja nomainīsiet visas kvēlspuldzes uz LED lampiņām, sākumā nāksies iztērēt mazliet vairāk naudas, taču turpmākos gadus par elektrību maksāsiet ievērojami mazāk. Arī, piemēram, sadzīves preču nomaiņa uz energoefektīvākām precēm dos lielu ietaupījumu. Protams, tas sākotnēji maksās ļoti dārgi, taču, varbūt ir vērts paņemt patēriņa kredītu, jo varēsiet samazināt savus elektrības rēķinus pat uz pusi. Ja esi izlēmis, ka vēlies ietaupīt šādā vaidā, tad saņem savu patēriņa kredītu.

Kā redzams, naudas taupīšana neaprobežojas vien ar primitīviem cenas aprēķiniem. Nereti cena ir tikai aisberga redzamā daļa, bet patiesais ietaupījums slēpjas daudz dziļāk. Pirms veicat lielākus pirkumus vai kādus citus nopietnākus finanšu darījumus, vienmēr padomājiet ne tikai par to, cik izdosiet šodien, bet arī par to, kāds var būt ietaupījums nākotnē.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 27 jūnijs 2017 01:17
 

Komentāri  

 
0 #2 Eirokrediti 2018-02-09 10:42
Jāpiekrīt Iviis. Jābūt uzmanīgam ar ātro kredītu.
Citēt
 
 
0 #1 Iviis 2017-07-31 15:22
Tērēt naudu ir izdevīgi tikai tad kad pirkums nav spontāns, bet gan pārdomāts.
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.