Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 423 viesi 

free counters

No kā vajadzētu atturēties, nonākot finanšu grūtībās

Nonākt finanšu grūtībās var ikviens. Tam par iemeslu var būt gan lieki, negaidīti tēriņi, gan patstāvīgo ienākumu samazinājums, gan neapdomīgi paņemti ātrie kredīti jeb credit rapid. Lai kāds arī būtu tā iemesls, ir skaidrs, ka no šādām grūtībām var izkulties, tikai un vienīgi ievērojot taupību. Nereti cilvēki to nedara un aizbildinās ar to, ka viņiem tāpat nav uz ko taupīt, jo viņi jau tāpat dzīvo ļoti pieticīgi. Nereti tā nav tiesa. Cilvēki vienkārši pierod pie konkrēta dzīvesveida un naudas tēršanas paradumiem, līdz ar to viņi vairs neprot saskatīt iespējas, kā ietaupīt. Daudzas ikdienā izmantojamas preces un pakalpojumi mums nemaz tā īsti nav vajadzīgi, taču mēs tāpat par tiem izgrūžam kaudzēm naudas, jo vienkārši esam pie tā pieraduši. Kas ir tās lietas, no kurām vajadzētu atturētie, ja esat nonācis finanšu grūtībās?

1.    Ēst ārpus mājas

Ēšana ārpus mājas daudziem nešķiet nekas sevišķs, un tas tiek darīts vismaz pāris reizes nedēļā. Nav runa par iešanu uz dārgiem, izsmalcinātiem restorāniem, bet ēšanu dažādās ātrās ēdināšanas iestādēs, piemēram bistro, fastfood restorānos, kafejnīcās utt. Arī sviestmaižu un kafijas pirkšana kioskos vai degvielas uzpildes stacijās ir pieskaitāma pie šīs izdevumu kategorijas. Daudzi cilvēki pat uzskata, ka pērkot ātrās uzkodas un ēdienus, viņi naudu ietaupa, jo šie produkti nav pārāk dārgi, taču patiesībā to uzcenojums ir milzīgs. Ja jūs pagatavotu sviestmaizi mājās, jūs iztērētu vien pāris desmitus centu, bet, nopērkot jau gatavu sviestmaizi, jūs iztērēsit vismaz 2 eiro. Pērkot jau gatavas sviestmaizes, arī laika ziņā jūs neko daudz neietaupīsit, jo sviestmaizi var pagatavot pāris minūtēs. Ja esat nonācis finansiālās grūtībās, tad no šāda veida pakalpojumiem pavisam noteikti jāatsakās.

2.    Grāmatu un žurnālu pirkšana

Arī grāmatu, žurnālu un cita veida literatūras iegādi daudzi uzskata par nepieciešamību. Nenoliedzami, izglītot sevi un būt informētam par visu, kas notiek mums apkārt, ir svarīgi, taču tērēt tam naudu ir vairāk nekā muļķīgi. Grāmatas ir iespējams paņemt bibliotēkās. Arī žurnālus un avīzes var lasīt bibliotēkās, kā arī šiem informācijas avotiem ir iespējams atrast bezmaksas alternatīvas, piemēram, ziņas internetā. Kāpēc gan maksāt par kaut ko, kas pieejams pilnīgi par brīvu, turklāt, vēl brīdī, kad liekas naudas nav pārāk daudz.

3.    Personīgā transporta izmantošana

Personīgais transports nereti ir ļoti noderīgs. Bieži vien tā ir pat vienīgā iespēja, kā cilvēkiem nokļūt uz darbu vai kaut kur citur, bet tie, kuriem ir savs transportlīdzeklis, mēdz aizmirst, kā tas ir - doties kaut kur ar kājām. Pat uz vietējo veikalu daudzi izvēlas braukt ar auto. Kā attaisnojums šādai rīcībai ir tas, ka pāris nobraukti kilometri tāpat neko daudz neizmaksā, taču beigās kopējā summa ir iespaidīga. Mēnesī tie ir vairāki desmiti eiro, bet gadā - vairāki simti eiro, kas iztērēti tikai sava slinkuma dēļ. Vispār atteikties no personīgā transporta daudzos gadījumos varētu būt neērti vai pat neiespējami, bet ir jāprot izvērtēt, kad transportlīdzekļa izmantošana ir patiešām lietderīga un kad tā ir padošanās savam slinkumam. Ja finansiālā situācija nav spīdoša, tad lieka braukāšanās apkārt ar auto nav pieļaujama.

4.    Sporta zāles apmeklējums un skaistuma procedūras

Parasti ļoti daudz naudas cilvēki izdod par sava ārējā izskata uzlabošanu, veicot dažādas procedūras. Šis punkts ir īpaši attiecināms uz sievietēm. Manikīrs, pedikīrs, frizieris, masāžas, sporta zāles, kosmetologa pakalpojumi un citas skaistuma procedūras daudzas sievietes uzskata par nepieciešamību, bet tās ir lietas, no kurām ir iespējams atteikties vai kurām var viegli atrast lētākas alternatīvas. Piemēram, ar fiziskajām aktivitātēm var nodarboties arī mājās vai brīvā dabā, par to neko nemaksājot. Friziera pakalpojumus var saņemt no mācekļiem, kas savu darbu veic rūpīgi un nereti tikpat kvalitatīvi kā profesionāļi. Manikīru un pedikīru varat veikt pati, un arī kosmetologa pakalpojumus nereti ir iespējams aizstāt ar pašu veiktām ādas uzlabošanas procedūrām.

5.    Jaunu kredītu ņemšana

Visbeidzot, lieta, ko pavisam noteikti nevajadzētu darīt, kad finansiālā situācija nav vērtējam kā laba, ir jaunu aizdevumu ņemšana. Ja jūsu finansiālā situācija un kredītvēsture jau ir sabojāta, pastāv visai maza iespēja, ka kāda kredītiestāde jums vispār aizdevumu piešķirs, jo ātrais kredīts ar sliktu kredītvēsturi jeb credit doar cu buletinul reti kad ir pieejams, bet arī tad, ja aizdevums tomēr tiek piešķirts, to darīt nevajadzētu, jo tā jūs tikai iekulsities vēl lielākās nepatikšanās. Arī kredīti maksā naudu, līdz ar to tie ir lieki izdevumi, turklāt, ja nespēsit laikā atdot paņemtos kredītus, jūs savu personīgo finanšu krīzi tikai pagarināsit.
Šie ir tikai daži piemēri. Katram cilvēkam ir citi izdevumi, kas nav vitāli nepieciešami, bet no kuriem ir grūti atteikties. Lai saprastu, kas ir jūsu nelaimju cēlonis, pārskatiet savu izdevumu struktūru un pajautājiet sev, kas ir tas, bez kā jūs, vismaz uz kādu laiku, varētu iztikt.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 21 marts 2017 14:14
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.