Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 406 viesi 

free counters

Kā top?: Kūdras substrāta maisījumi SIA Laflora

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties SIA Laflora ražotnē, kur tiek pārstrādāta kūdra.
SIA Laflora Latvijas kūdras ražošanas un pārstrādes industrijā strādā jau 20 gadus. Uzņēmums veic pilna cikla ražošanu - apgūst purvus, sagatavo laukus, veido infrastruktūru, iegūst materiālu un nodarbojas ar tā pārstrādi un tirdzniecību.

Pirmsākumos uzņēmums kūdru 100% eksportēja uz Vāciju, taču patlaban eksports aptver dažādas pasaules valstis, un tiek eksportēti 90% saražotās produkcijas, bet pārējie 10% tiek realizēti Latvijā, stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Uldis Ameriks.
No uzņēmuma dibināšanas līdz šai dienai 51% ir Latvijas, bet 49% - Vācijas kapitāls.
Tagadējo uzņēmuma teritoriju pirmsākumos apsaimniekoja Jelgavas meliorācijas uzņēmums, un Latvijas mērogā Kaigu kūdras purvs bija lielākais iecirknis meliorācijas sistēmā, apkalpojot visu Zemgales zonu. Pēc Jelgavas PMK sabrukuma deviņdesmito gadu sākumā uzņēmums, tajā skaitā, arī kūdras ražotne, tika privatizēti.

Sākotnēji tika dibināts uzņēmums SIA Svētvalde, kas nodarbojās ar ceļu būvi, melioratīviem produktiem un nelielos daudzumos arī kūdras piedāvājumu. Tajā pašā laikā tika dibināti kontakti un uzsākta sadarbība ar Vācijas uzņēmumu Torfwerk Rohenkohl, kurai pilnveidojoties, 1995.gadā tika dibināts uzņēmums SIA Laflora.
Patlaban Laflora apsaimnieko trīs purvus ar kopējo platību 1866,2 ha.
Kā tiek pārstrādāta kūdra un ražots kūdras substrāts, iespējams aplūkot galerijā augstāk, bet par to, kā patlaban veicas uzņēmuma, iespējams izlasīt piektdienas, 27.janvāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Informācijas avots >>>

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 29 janvāris 2017 15:07
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.