Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 381 viesi 

free counters

Ornitologi starptautiskā akcijā aicina skaitīt putnus dārzos

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir izsludinājusi akciju "Ziņo par putniem dārzā". Akcija noritēs 27.-29. janvārī, un tās mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, par kuriem ziņot portālā Dabasdati.lv. Akcija vienlaikus notiks visās Baltijas valstīs.
Akcija Latvijā norisināsies pirmo reizi, un tās ideja ir aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979. gada. Putnus skaitīs arī citās Eiropas valstīs.

Igaunijā akcija notiek kopš 2010. gada, bet Latvijā un Lietuvā tā notiks pirmo reizi, tāpēc rezultātus varēs salīdzināt arī starp dažādām valstīm. Akcijas ietvaros jārezervē brīva pilna stunda, kuru pavadīt, vienā vietā vērojot putnus.
Tā kā akcija norisinās vairākas dienas, pa šīm dienām putnus vai skaitīt vairākās vietās, piemēram, pie draugiem, radiem u.t.t. Akcija norisinās nedēļas nogalē, un organizatori cer, ka tāpēc to var pārvērst ģimenes izklaidē.
Akcijas ietvaros izvēlētā vietā dārzā, parkā vai kapsētā jāskaita putni un jāpieraksta lielākais to daudzums, ko esat redzējuši vienkopus. Organizatori iesaka putnus vērot barotavas vai barošanās vietas tuvumā, ko var darīt arī no iekštelpām pa logu.
Par saviem novērojumiem ziņot aicināti ir gan profesionāli putnu vērotāji, gan vienkārši interesenti.
Par akcijas rezultātiem varēs uzzināt LOB interneta vietnē un portālā Dabasdati.lv.
Vairāk par akcijas norisi un noteikumiem uzzināms LOB vietnē.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 27 janvāris 2017 17:07
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.