Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 383 viesi 

free counters

BIOR: Skolēni uzturā joprojām lieto pārāk maz augļu un dārzeņu

Pēdējos piecos gados augļu un dārzeņu patēriņš skolēnu vidū ir pieaudzis, tomēr joprojām nepietiekami - Latvijas rādītāji ievērojami atpaliek no Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām.
Iemesli saistās ar vecāku izglītības līmeni, zināšanām un ģimenes tradīcijām ieturēt kopīgu maltīti. Tā secinājis zinātniskais institūts „BIOR”, kas trešdien, 25.janvārī, vēstīs par programmas „Skolas auglis" aptaujas rezultātiem un institūta ekspertu veiktajiem pārtikas patēriņa pētījumiem.

"Vēl pirms pieciem gadiem tās bija piecas porcijas augļu un piecas porcijas nedēļā, bet  2016. gadā mēs konstatējām - tās ir vairāk nekā sešas porcijas augļu un sešas porcijas dārzeņu nedēļā. Viena porcija ir viena sauja. Tā ir labā ziņa," stāsta BIOR vadītāja Olga Valciņa.
"Taču sliktā ziņa ir tāda, ka katru dienu ir jālieto piecas porcijas augļu un piecas porcijas dārzeņu. Mēs joprojām esam ļoti tālu no PVO rekomendācijām. Skolēni katastrofāli maz lieto augļus un dārzeņus. Zināšanas par to, kas ir veselīgs un kas nav veselīgs, gan ir uzlabojušās. Bērni zina, ka ābols ir labāks par bulciņām un konfektēm, cits jautājums - vai viņi tiešām izvēlas šo ābolu," komentē Valciņa.
Eksperti izvērtējuši programmu "Skolas auglis", aptaujājot vairāk nekā 6000 skolēnu un viņu vecākus.

Informācijas avots >>>

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 26 janvāris 2017 02:16
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.