Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 395 viesi 

free counters

Google uzskatāmi parāda cilvēka ietekmi uz planētu

Pilsētu izplešanās, ledāju kušana un jūru izžūšana ir tikai daži no cilvēka darbības seku paraugiem, kas uzskatāmi parādīti Google Earth Timelapse vietnē.
Earth Timelapse ir pietuvināms video, kas veidots no 5 miljoniem satelītattēlu, kuri iegūti pēdējo 32 gadu laikā. Tas ļauj ikvienam interesentam ar interneta pieslēgumu pavērot, kā pēdējos trīs gadu desmitos ir transformējusies Dubaija, cik strauji izžuva Arāla jūra, kas notiek ar Nāves jūru un ledājiem polārajos reģionos un tamlīdzīgi.

Earth Timelapse redzamas arī Latvijas teritorijā notikušās izmaiņas, taču tās nav tik izteiktas kā, piemēram, Kolumbijas ledāja kušana Aļaskā.
Jaunā Timelapse versija, pēc Google teiktā, ietver datus, kuru apjoms mērāms petabaitos (viens petabaits ir miljons gigabaitu). Vairums attēlu nāk no NASA un ASV ģeoloģiskās izpētes programmas Landsat, kuras ietvaros planēta tiek pētīta jau kopš septiņdesmitajiem gadiem. Kopumā izmantoti piecu satelītu uzņemtie attēli. Kvalitatīvākie no tiem ir Landsat 8 un Sentinel-2, kuros planēta redzama 2015. un 2016. gadā.

https://earthengine.google.com/timelapse/

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 09 decembris 2016 00:52
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.