Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 433 viesi 

free counters

7 pavasara tēriņi un kā no tiem izvairīties

Pavasaris ir klāt, un jūs noteikti zināt, ko tas nozīmē. Ir laiks izbaudīt brīnišķīgo laiku un uzmanīt savu naudas maku. Līdz ar pavasari zeme it kā atdzimst no jauna, un līdz ar to arī mēs meklējam veidus, kā savā dzīvē ieviest kādas pārmaiņas, vai tie ir jauni aizkari vai pat jauna automašīna. Dažreiz pietiek vien ar pavasarīgu apavu vai jaciņas iegādi, kad sajūtam sevi no jauna, nenodarot lielu postu savām finansēm.

Nav noslēpums, ka līdz ar pavasara ierašanos rodas arī papildus tēriņi, bet tam visam ir savs iemesls. Kā novērots, sajūtot pirmās pavasara pazīmes, mēs sākas tērēt vairāk nekā patiesībā varam atļauties. Iestājoties pavasarim, mēs varam viegli pazaudēt veselo saprātu un spēju valdīt pār savām finansēm, ļaujoties saviem ne tik priekšzīmīgajiem naudas tērēšanas paradumiem. Pavasarīgi siltais laiks piedāvā daudz un dažādas iespējas naudas tērēšanai, bet tam ir arī vairākas lamatas, kas liek mums krist kārdinājumos un atvērt savus naudas makus plašāk nekā vajadzētu. Iepazīstieties ar šīm lamatām, kurās cilvēki tik viegli iekrīt un pārtērē savu naudu.
1. Jaunas dārza mēbeles un dekori
Nokūstot pelēkajam un dubļainajam sniegam piemājas dārzā, tā vien gribas to vizuāli atdzīvināt ar jaunām un skaistām lietām – dažādām mēbelēm, sauļošanās krēsliem, saulessargiem, nojumēm, krāšņiem puķu podiem, kā arī citiem interesantiem dekoriem. Un kā tad bez grila un grilēšanas piederumiem? Lai lieki nepārtērētos, izveidojot sarakstu ar konkrētām lietām, kas jūsu dārzam ir tik tiešām nepieciešamas, un iegādājieties tikai tas, nevis kā apburti ļaujieties vilinošajiem piedāvājumiem veikalos. Iespējams, jums nemaz nav nepieciešamas jaunas lietas, bet pietiek tikai ar veco lietu nomazgāšanu / notīrīšanu un nelielu pielabošanu?
2. Jauna pavasara sezonas garderobe
Ir patiešām grūti neļauties kārdinājumam un nenopirkt visus tos neaprakstāmi skaistos un košos apģērbus un apavus, kas pēc ziemas sezonas piepilda visus veikalus. Salīdzinot ar krāsās neizteiksmīgajiem un biezajiem ziemas apģērbiem, pavasara apģērbi parasti ir kā svaiga gaisa dvesma, pēc kuras mēs visi esam tik ļoti noilgojušies. Jāsaka, ka sezonas nomaiņa veikalos apdraud mūsu maciņus divējādi – ir vēlme nopirkt gan ziemas sezonas apģērbus, kas nu tiek izpārdoti par prātam neaptverami zemām cenām, gan pavasara apģērbus, kas ir darināti pēc pēdējām modes tendencēm un raksturo tik ilgi gaidītā pavasara ierašanos. Lai pasaudzētu savas finanses, pirms dodaties uz veikaliem, pārskatiet, kas jūsu skapī jau ir. Tur noteikti ir atrodami arī apģērbi no citām pavasara sezonām, par kuriem jūs, iespējams, bijāt jau aizmirsuši.
3. Tīrīšanas un kārtošanas darbi
Vai zinājāt, ka arī pavasara tīrīšanas un kārtošanas darbi var maksāt naudu? Vairums cilvēku, gatavojieties lielajai pavasara ģenerāltīrīšanai, iegādājas neskaitāmus grozus, kastes, spaiņus un konteinerus, kur organizēti sakārtot visas savas mantas. Pareizākais lēmums būtu sākumā atbrīvoties no visām nevajadzīgajām mantām un tikai tad pirkt kastes, konteinerus un citus palīglīdzekļus to sakārtošanai. Izmetiet, pārdodiet vai ziedojiet it visu, kas jums vairs nav vajadzīgs, jo tā jums nevajadzēs pirkt tik daudz ietvaru, kur to visu salikt. Netērējiet savu laiku un darbu, lai sakārtotu lietas, kas jums patiesībā nav vajadzīgas.
4. Pavasara svētku dāvanas
Pavasarī ir daudz svētku, sākot ar Lieldienām, Mātes dienu, izlaidumiem un citiem svētkiem, kuros ir pieņemts dāvināt lielākas vai mazākas dāvanas. Ņemot vērā to, ka tik īsā laika posmā ir tik daudz svētku, ir ļoti viegli pārtērēties. Lai nenāktos daudz pārtērēties, kā rezultātā būtu jāņem ātrie kredīti internetā ar sliktu kredītvēsturi, ir ieteicams jau laikus padomāt par visiem svētkiem, kas gaidāmi pavasarī, un jau laicīgi atlikt tiem naudu. Laicīga plānošana vienmēr atmaksājas ne vien tādēļ, ka jums ir laiks iekrāt naudu, bet arī tādēļ, ka jums nav pēdējā brīdī jādomā par to, ko jūs dāvināsit.
5. Atgrieztie nodokļi
Uzskats, ka pēc gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas atgrieztie nodokļi ir papildus nauda, ir greizs un nepareizs. Šī nauda nav nekāds papildus bonuss, bet gan jūsu pašu nauda, ko jūs bijāt pārmaksājuši nodokļos. Ja jums kāds nozagtu 100 eiro, bet nākamajā dienā tos atgrieztu, tad jūs arī tos uzskatītu par papildus naudu? Ja jums ir kredits, tad atgrieztie nodokļi var kalpot jums par biļeti ceļā uz brīvību no kredītsaistībām. Ja atgriezto nodokļu nav tik daudz, lai pilnībā segtu parādu, jūs vismaz samazināt sava kredīta kopsummu, samazinot procentu maksājumos iztērēto summu. Šo naudu jūs varat atlikt arī iekrājumos, kas paredzēti ārkārtas situācijām vai vecumdienām.
6. Fitnesa kluba abonements
Kad aiz loga nav vairs aukstā un sniegotā ziema, bet gan siltais un saulainais pavasaris, vairs nav nozīmes svīst slēgtās bezgaisa telpās, kādas ir visos fitnesa klubos. Iestājoties pavasara siltajam laikam, fitnesa klubu zāles paliek arvien tukšākas, bet daba – pilnāka. Cilvēki nu dod priekšroku dažādām sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā, piemēram, skriešanai, riteņbraukšanai vai pat peldēšanai. Lieki piebilst, ka aktivitātes svaigā gaisā ir ne vien veselīgākas, bet arī lētākas, lai neteiktu, ka bez maksas. Apturiet vai noslēdziet savu fitnesa kluba abonementu un dodieties izkustēties dabā!
7. Jauna automašīna
Iestājoties pavasara siltajam laikam, arī automašīnu tirgotāji iekarst, tomēr ne velti. Ir cilvēki, kuri pēc ziemas gluži vienkārši vēlas savu veco spēkratu, tāpat kā drēbes vai apavus, nomainīt pret jaunu. Tāpat ir cilvēki, kuru automašīna pēc ziemas sezonas ir tik sabojāta, ka vieglāk un lētāk ir nopirkt jaunu automašīnu nekā censties saglābt veco. Arī auto pārdevēji to zina, tādēļ nesnauž – tie intensīvi piestrādā pie reklāmas un mārketinga, kā arī piedāvā izdevīgus auto kredīta nosacījumus. Tie cenšas darīt it visu, lai tikai cilvēks aizbrauktu no tiem ar jaunu automašīnu. Ja jums vēl aizvien ir vecais automobilis, uzmanieties un izvairieties no auto pārdevējiem, kas par katru cenu mēģinās jūs apvārdot un likt nopirkt jaunu auto.

 

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 09 maijs 2016 14:48
 

Komentāri  

 
0 #1 Ātrie 2016-05-25 23:47
Nav ko ākstīties ar tiem ātrajiem kredītiem :D
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.