Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 359 viesi 

free counters

Taupi naudu - audzē pats

Ja dzīvo daudzdzīvokļu mājā, nebēdā, jo arī Tu vari audzēt dažādus labumus. Mūsdienās tam vairs nav obligāti nepieciešams dārzs. Piemēram, Japānā, Tokijas centrā, atrodas unikāls “zaļais birojs”, kurš risina divas svarīgas lietas vienlaicīgi: rūpes par ekoloģiju un lauku produkcijas ražošanas apjomu palielināšanu.  Šāds birojs pieder uzņēmumam Pasona Inc.
Šī uzņēmuma unikalitāte slēpjas tajā, ka šajā ofisā atrodas īsts dārzs. Pat mēbeles un interjera detaļas ir veidotas no ekoloģiskiem materiāliem. Tāpat arī uzņēmums nav atkarīgs no pilsētas komunālajiem pakalpojumiem, jo pats sevi nodrošina ar ūdeni un elektrību. Pasona Inc uzņēmums paziņoja, ka neizslēdz iespēju, ka jau tuvākajā nākotnē šādi tiks iekārtoti visi Japānas biroji. Tas ir pierādījums, ka, lai iekārtotu dārziņu, nav nepieciešami  kredīti, jo dārziņu izmaksas nav nemaz tik lielas, un ir izdevīgāk nekā pašiem iegādāties dārzeņus un garšvielas.

Šobrīd šajā birojā tiek audzēti 200 dažādu veidu augļi un dārzeņi, ieskaitot arī eksotiskākus augļus, kas neaug Japānas klimata zonā, piemēram, mango, papaija un marakuja. Tomātu ķekari virs pārrunu galda, visapkārt citronu un makarakujas koki. Semināru telpā aug salātu lapas, bet zem soliņiem aug pupiņu augi. Zaļais ofiss Pasona Inc ēkā ir Japānas arhitekta Josimi Kono ideja, kurš vairāku gadu garumā strādāja pie šīs idejas un nu ir realizējis to dzīvē. Pēc viņa domām, šāds projekts ne tikai nesīs labumu apkārtējai videi, bet arī sniegs prieku biroja darbiniekiem. uzsvēra, ka šāds iekārtojums noteikti spēj saliedēt kolektīvu.

Dārzkopība uz jumtiem

Arvien populārāka kļūst arī dārzkopība uz namu jumtiem. Ja kādreiz cilvēki audzēja dažādus ziedus un garšvielas uz dzīvokļu balkoniem, tad mūsdienās arvien populārāka kļūst ziedu un dažādu garšvielu audzēšana uz jumtiem. Tā ir iespēja uz namu jumtiem audzēt kabačus,sīpolus, tāpat arī pupiņas un citus gardus augus. Ļoti spilgts piemērs ir Parīze, kur uz kāda 150 kvadrātmetru dārza, kas izkārtots uz nama jumta, ir iespējam novākt ražu, baudot skatu uz Eifeļa torni. Tāpat arī spilgts piemērs ir Dienvidāfrikas lielākā pilsēta Durbāna, kur 2011.gadā uz šāda jumta tika aizvadīta ANO klimatu pārmaiņu konference.

Dārziņš mājas apstākļos

Bieži vien cilvēki domā, ka izveidot dārziņu ir iespējams tikai tad, ja pieder privātmāja ar zemes gabalu. Viss ir daudz vienkāršāk - skaistu dārzu ir iespējams iekārtot arī dzīvoklī. Ļoti viegli iespējams izaudzēt anīsu, ķimenes, koriandru, dilles, fenheli un arī pētersiļus.

Pirmais solis

Pirmkārt, ir nepieciešams izvēlēties piemērotu trauku. Šādi trauki parasti nemaksā daudz,tos iespējams iegādāties par pāris eiro. Podiņam ir jābūt diezgan seklam un ar caurumiņiem. Caurumiņi ir domāti, lai izvairītos no ūdens uzkrāšanās. Nevajadzētu aizmirst arī to, ka podiņa apakšā nepieciešams ievietot rupjas smiltis vai olīšus.

Otrais solis

Nākamais solis ir augsnes iegāde. Par dažiem eiro ir iespējams iegādāties jau gatavu substrātu. Galvenais ir pievērst uzmanību, lai šī maisījuma sastāvā būtu smiltis vai perlīts.

Trešais solis

Un tagad var ķerties klāt pie pašas stādīšanas. Ja sēkliņas ir mazas, tad tās uzreiz var sēt, bet, ja sēklas ir lielākas, tad tās būtu ieteicams pāris stundas pamērcēt ūdenī. Dīgšanas spējas var pārbaudīt ļoti vienkāršā veidā - tās sēkliņas, kuras uzpeld augšā, visticamāk ir tukšas un nav derīgas sēšanai. Sēklas nepieciešams sēt mitrā augsnē, pārklājot ar mazliet zemes. Pēc tam nepieciešams mitrināt augsni un apklāt to ar stiklu, lai uzturētu siltumu un arī mitrumu.

Ceturtais solis

Tagad ir vispatīkamākais - ir jāgaida raža. Pirmie garšvielu dīksti parasti parādās apmēram 7 dienu laikā. Audzējot garšvielas pievērs uzmanību, lai tām būtu pietiekami daudz gaismas, tāpēc vislabāk garšaugus audzēt uz palodzes. Tāpat nepieciešams atcerēties arī par mēslošanu. Pirmos divus mēnešus būtu nepieciešams garšvielas mēslot ar šķidro mēslojumu.

Audzējot pašiem savas garšvielas, ir iespējams gan ietaupīt naudu, gan arī priecāties par pašu audzētiem labumiem.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 18 aprīlis 2016 00:54
 

Komentāri  

 
0 #1 Sabine 2016-05-27 11:04
Lielisks raksts!
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.