Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 368 viesi 

free counters

5 idejas kā labiekārtot savu dārzu

Dārzs ir daudz privātmāju īpašnieku lepnums un gods, jo tieši dārzs ir tā vieta par ko tie pastiprināti rūpējas, stādot jaunus augus un puķes, pļaujot zāli un rūpīgi to kopjot ikvienā gadalaikā. Taču pat visrūpīgāk koptajiem dārziem nereti ir nepieciešams tos atsvaidzināt ar labiekārtošanas darbiem un tad lieti noderēs šīs piecas dārza labiekārtošanas idejas.

Ja tev un tavai ģimenei patīk vakaros sēdēt pie ugunskura cept desas vai zefīrus un vienkārši atpūsties, taču tas nav iespējams, jo katru reizi ir jābūvē jauns ugunskurs, kurš sabojās tavu zālienu vai ainavu, viena no labākajām idejās, kā uzlabot savu dārzu, ir izveidot savā dārzā speciālu un ilgtermiņa ugunskura vietu. Tai nav jābūt nekam smalkam, pietiks ar nelielas ugunskura vietas izveidi, kuras perimetrs ir aplikts ar akmeņiem, lai nodrošinātu, ka uguns paliek savā vietā, un dažu sēdvietu iegādi vai izveidi, lai tev un taviem ciemiņiem nebūtu vienmēr jāsēž uz zemes. Gala rezultātā tu, iespējams, pat būsi pārsteigts, cik šādas ērtas un skaistas ugunskura vietas izveide var uzlabot tava dārza izskatu, kā arī paildzināt laiku, kuru tu un tava ģimene un draugi pavadāt tavā dārzā.
Vēl viens veids kā atdzīvināt sava dārza dizainu un padarīt to interesantāku, ir tā vietā, lai izmantotu ierastās no plastmasas veidotās siltumnīcas uzbūvēt siltumnīcu no stikla nelielas mājiņas formā. Lai gan šādas siltumnīcas būvniecība būs nedaudz dārgāka, un, iespējams tev būs jāiekrāj nauda vai jāaizņemas ātrais kredīts, lai īstenotu šo dārza labiekārtošanas ideju, stikla siltumnīca tomēr būs gaumīgāka par parastu plastmasas siltumnīcu un piedos tavam dārzam klasisku sajūtu. Papildus šāda siltumnīca kalpos arī praktiskām vajadzībām – tā dod tev vietu, kurā audzēt dažādus dārzeņus, piemēram, tomātus, un nodrošinās, ka šie dārzeņi saņem siltumu arī tad, ja tie tiek iestādīti agrā pavasarī. Blakus tai sastādi puķes vai kādus citus skaistus augus un tu sev iegūsi īstu dārza oāzi, kas izskatās it ka nākusi no pasakas.
Daudzi privātmāju vai lauku māju īpašnieki zina cik patīkami ir ēst savas maltītes nevis telpās, bet gan dārzā, īpaši, ja ārā ir ļoti patīkam laiks. Tad kāpēc gan neiekārtot savā dārzā īpašu vietu maltīšu ēšanai un ģimenes pasēdēšanām. Uzklāj grīdas segumu nelielai daļai no sava dārza, kas kalpos kā terases segums, un uz šī seguma novieto galdu un vairākus krēslus, vienalga vai tie ir no koka vai plastmasas. Šādi tu neilgā laikā būsi izveidojis jaunu sava dārza sadaļu, kā arī tavs dārzs uzreiz liksies skaistāks, jo tavām dārza mēbelē būs konkrēta vieta, un tev vairs nebūs katru reizi jādomā, kur tu vēlies novietot savu dārza galdu un krēslus. Papildus tu šo nelielo āra terasi vari izrotāt ar dekoratīviem objektiem, vai, piemēram, baltām eglīšu lampiņām, ka piedos terasei romantisku noskaņu.
Tāpat kā kredīts ar sliktu kredītvēsturi ir grūtāk iegūstams kā jebkurš cits kredīts, tā arī šī dārza labiekārtošanas ideja būs sarežģītākā no visām iepriekš minētājām, taču tas nenozīmē, ka tā nav īstenojama. Vai esi kādreiz domājis par neliela dīķa vai strūklakas ievietošanu savā dārzā? Ja nē, tad, iespējams ir pēdējais laiks par to padomāt. Jebkurš ūdens tavā dārzā uzreiz piedos tavam dārzam oāzes efektu, jo papildus faktam, ka strūklakas vai nelielas ūdenstilpnes dārzos nav pārāk populārs dizaina elements un ar to tu varēsi padarīt savu dārzu atšķirīgu no citiem dārziem, tas dos tev arī iespēju audzēt ne tikai sauszemes augus, bet arī ūdensaugus, kuri bieži ir krāšņi un ļoti skaisti. Un kuram gan nepatīk doma, ka karstā vasaras dienā šī ūdenstilpne var kalpot kā patīkams atvēsinājums, kad to iegūt nav iespējams nekur citur?
Un visbeidzot pēdējā ideja, ko varu tev dot ir izveidot nevis tradicionālo dārzu, bet gan tā dēvēto ēnu dārzu. Ēnu dārzs ir dārzs, kurš sastāv tikai un vienīgi no augiem, kuriem patīk ēna un kuri ēnā aug daudz labāk nekā tiešos saules staros. Tā kā ar ēnas dārzu tev nav jāuztraucas, ka tavi augi iegūst pietiekami saules, tu to vari izveidot sava dārza ēnainākajā nostūrī, arī to padarot skaistu un acīm tīkamu. Un, jo ēnu mīloši augi visbiežāk ir atrodami biezos mežos un šiem augiem raksturīgi ir tumši zaļa krāsa un platas, garas lapas, tad šāds ēnas dārzs var radīt arī tavā dārzā sapņainu tropiskā meža efektu.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 11 marts 2016 14:11
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.