Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 853 viesi 

free counters

Trīs metodes kā izgaismot fasādi

1.Kliedētā fasāžu izgaismojuma metode – tas ir visklasiskākais paņēmiens. Jaudīgi prožektori tiek uzstādīti noteiktā distancē no fasādes, vienmērīgi to nakts laikā izgaismojot un īpaši neizceļot nevienu no arhitektonisko detaļu apjomiem.  Šī metode ir piemērota autentisko vēsturisko celtņu izgaismošanai, it īpaši baznīcu fasādēm. Prāgā un Viļņā šādā veidā ir izgaismotas nozīmīgākās baznīcas.  Ar šīs metodes palīdzību ir izgaismotas vairākums pilsētas arhitektūras pieminekļu fasādes, neatkarīgi no to stilistikas vai tapšanas laika.

2.Lokālā fasāžu izgaismošanas metode. Gaismas ķermeņi tiek izvietoti uz ēkas fasādes. Priekšrocība – mazāk problēmu ar projekta saskaņošanu, jo procesā nav jāiesaista citas fiziskas vai juridiskas personas, lūdzot atļauju prožektoru izvietošanai. Ar lokālo izgaismošanas metodi parasti tiek izceltas ēkas fasādē nozīmīgas detaļas vai arī paspilgtināta mākslinieciskā vērtība atsevišķiem arhitektūras elementiem, kuri dienas laikā ir ikdienišķi. Variējot gaismas ķermeņu daudzumu, to jaudu, gaismas krāsu, gaismas stara leņķi iespējams radīt māksliniecisku šedevru, kas priecē acis nakts stundās.

3.Kompleksā fasāžu izgaismošanas metode. Vienas ēkas fasāde tiek izgaismota gan ar vispārējo kliedēto apgaismojuma metodi, gan ar lokālo apgaismojumu. Šo metodi praksē rezultatīvi izmantot ir pa spēkam tikai augsta ranga speciālistiem. Priekšrocība – ir pārskatāma visa ēkas fasāde, kurā papildus efektīvi akcentētas arhitektoniskas vērtības.

Vairāk informācijas www.lumina.lv


Pēdējās izmaiņas: Trešdiena, 29 aprīlis 2015 23:38
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.