Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 460 viesi 

free counters

Šīs vasaras pirktākie dārza produkti

Šīs vasaras pirktākie dārza produkti – zāģi, pļāvēji, un arī sniega pūtēji

Zāģi, zāles pļāvēji un trimmeri - šī gada vasaras pirktākie dārza produkti Latvijā, tā liecina dārza inventāra tirgotāju dati. Lai arī produktu pieprasījums ir bijis līdzīgs kā iepriekšējos gados, šogad ievērojami audzis pieprasījums pēc dārza tehnikas – trimmeriem, kultivatoriem, traktoriem.

Krūmgrieži, zāles pļāvēji, trimmeri, tāds ir Husqvarna Latvija pārdotāko vasaras produktu TOP 3, kam seko zāģi, kultivatori, dārza traktori un, lai arī cik dīvaini neliktos - sniega pūtēji. „Pirmie pircēji uz sniega pūtējiem šogad pieteicās jau maijā”, stāsta Husqvarna Latvija vadītājs Juris Marhilevičs, minēto skaidrojot, ar iepriekšējā gada situāciju, kad pircējiem šis produkts netika piegādāts vajadzīgajos apjomos. Pērn Baltijas un Skandināvijas tirgū pieprasījums daudzkārt pārsniedza ražotāju spējas saražot un piegādāt

klientiem sniega pūtējus vēlamajā apjomā.

Līdzīgas tendences arī novērojamas K-Rauta vasaras 10 pārdotāko produktu sarakstā, kurā pirmais piecinieks ir attiecīgi: ķerra, substrāts, siltumnīca, trimmeris, kam seko dārza nojume, pļaujmašīna, plēves siltumnīcai, ķēdes zāģis un dārza mēbeļu komplekts.

Latvijas iedzīvotāju dārzkopības tradīcijas ir ļoti līdzīgas pasaules tendencēm. Kā liecina globālais pētījums Husqvarna Global Garden Report*, piecas vissvarīgākās īpašības, kas padara dārzu pievilcīgu, un, attiecīgi ceļ tā vērtību ir: pirmkārt, sakopts zālājs, kam seko dārza sociālā funkcija - ērta un patīkama atpūta, ko iespējams sasniegt, ar trešo īpašību – ierīkotiem celiņiem un taciņām. Ceturtajā un piektajā vietā ierindojas dekoratīvie krūmi un koki.

Pētījumā izkristalizējusies vēl viena dārzkopības tendence – tā saucamais „ērtais dārzs”, t.i., dārzkopji pasaulē arvien vairāk koncentrējas uz roku darbu aizstāšanu ar automatizēšanu, pie kam nevis lai taupītu spēku, bet - laiku. Vērojot pirktāko dārza inventāra sarakstu, redzams, ka tendence padarīt dārza darbus par ērtu un patīkamu nodarbi vērojama arī Latvijā. Interesanti, ka Husqvarna Global Garden Report apkopotais 10 pasaulē pieprasītāko dārza inventāru saraksts arī ir ļoti līdzīgs tiem, kādi bijuši pieprasīti šovasar Latvijā:

1. Automātiskās laistīšanas iekārtas
2. Zāles pļāvējs
3. Dārza traktors
4. Kultivators
5. Motorzāģis
6. Pūtējs
7. Šļūtene
8. Trimmeris
9. Dārza smidzinātājs
10. Dzīvžoga trimmeris

*Vairāk informācijas: www.corporate.husqvarna.com

Juris Marhilevičs
Husqvarna Latvija vadītājs

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Toma
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob.: 29474651, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 24 oktobris 2011 23:48
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.