Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 784 viesi 

free counters

Aicinām uz dienliliju izstādi

Latvijas Dabas muzejā no 30. jūlija līdz 2. augustam izstādē „Dienlilijas 2015” būs apskatāmas simtiem dienziežu, kuras apmeklētāju vērtējumam sarūpēs Dārzu centrs Hedera sadarbībā ar Latvijas dienliliju kolekcionāriem.
Izstādē katru dienu būs aplūkojamas līdz pat 200 dažādu dienliliju (Hemerocallis), bet kopumā četru dienu laikā tiks eksponētas līdz pat 400 dažādu šķirņu.

Dienlilijas, dienziedes, viendienītes – tas ir daudzgadīgs augs, kura nosaukumi saistāmi ar to, ka parasti viens zieds zied ne ilgāk par 24 stundām. Viendienītes uzplaukst rīta agrumā, bet vakarā – novīst. Lai arī zieda mūžs ir ļoti īss, dārzā to nevarēs pamanīt, jo vienā cerā var uzziedēt līdz pat vairākiem simtiem ziedu, katru dienu atverot arvien jaunus ziedpumpurus, un tā līdz pat divus mēnešu garumā. Tāpēc arī dienliliju izstāde ir tik īpaša – ziedi vāzēs tiek mainīti katru dienu.
Ja esat aizņemts, nav laika rušināties dārzā, bet pie mājas ļoti gribētos kaut ko zaļu un ilgi ziedošu, tad viens no ērtākajiem risinājumiem varētu būt tieši dienlilijas, kas tiek dēvētas par perfektām daudzgadīgajām puķēm, jo spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, kā arī neprasa īpašu aprūpi. Šīs skaistziedes mēdz saukt par ziediem aizņemtiem cilvēkiem.
Izstādē apmeklētāji varēs uzzināt par dienliliju selekcijas jaunumiem, konsultēties ar ekspertiem un iegādāties stādus. Ņemot vērā apmeklētāju lielo interesi par peonijām jūnijā, dienliliju izstādē būs iespēja iegādāties arī peoniju stādus.

Izstādes atklāšana 30. jūlijā plkst. 14.00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē

Izstādes darba laiks:
C. – no 14.00 līdz 19.00
Pk., S., Sv. – no 12.00 līdz 17.00

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem: 1,50 €
Studentiem*, pensionāriem*: 1,20 €
Skolēniem: 0,80 €

Atrašanas vieta:

K. Barona ielā 4, Rīga,
LV-1050, Latvija
Tālrunis: 67356023
Fakss: 67356027
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
www.dabasmuzejs.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 24 jūlijs 2015 17:04
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.