Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 1175 viesi 

free counters

Izstāde "Peonijas Latvijā"

Latvijas Dabas muzejā no 15. līdz 18. jūnijam notiks izstāde „Peonijas Latvijā”, kas organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību un kuras goda dalībnieks būs pieredzējušais selekcionārs un grāmatas „Latvietis un viņa peonijas” autors Aldonis Vēriņš.

Šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijas Dabas muzejā atgriežas peonijas. Lai arī piemājas dārzos un apstādījumos peonijas ir populārs krāšņumaugs ar patīkamu un tik pazīstamu smaržu, puķkopībā tās savu popularitāti sākušas gūt salīdzinoši nesen. „... ja atrodas puķkopji, kuri kādai puķu kultūrai velta visus spēkus – izveido un iesaka jaunas šķirnes, izpēta un iesaka labākos audzēšanas paņēmienus, izvērš plašu propagandu medijos -, arī citi to iemīļo. Tā tika iemīļotas gladiolas, tulpes, īrisi, lilijas, narcises un dālijas. Taču peonijas joprojām bija pabērna lomā – 20.gs. beigās neviens Latvijas puķkopis tās nebija atzinis par savu galveno un skaistāko puķu kultūru,” tā par peonijām savā grāmatā saka Aldonis Vēriņš.
Tikai 20. gs beigās aizsākās un šobrīd turpinās vecmāmiņu un vecvecmāmiņu puķu atmoda Latvijā, un peoniju audzētāju kolekcijās nu jau ir vairāk nekā 1000 dažādu šķirņu, notiek aktīvs šo krāšņo ziedu selekcijas darbs.
Izstādē „Peonijas Latvijā” būs iespēja apbrīnot un novērtēt ziedus no dažādiem novadiem. Dabas muzejā savas peonijas izrādīs: Dzintra Jurevica no Tukuma, Dagnija Voika no Kuldīgas novada, Andris Berkins no Kroņauces, Bērziņu ģimene no Popes, Aldonis Vēriņš, Nacionālais botāniskais dārzs un grupa kolekcionāru no Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības.
Izstādes laikā selekcionāri un kolekcionāri sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli savam dārzam.

Izstādes atklāšana notiks otrdien, 15. jūnijā, plkst. 12:00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

P. – 12.00 – 19.00

O., T., - no 10.00 līdz 19.00

C. – no 10.00 līdz 15.00


Ieejas maksa izstāde:

Pieaugušajiem: 1,50 €

Studentiem*, pensionāriem*: 1,20 €

Skolēniem: 0,80 €

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 11 jūnijs 2015 00:35
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.