Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 385 viesi 

free counters

Ūdens dārzā

Mūsdienu dārzos daudzi cilvēki grib redzēt ūdeni kā mazu dīķīti, strautiņu vai strūklaku. Vasaras siltie laika apstākļi ir piemērotākais laiks tā izbūvei. Lielākoties tas ir samērā vienkārši izbūvējams, taču jārēķinās, ka mākslīgās neliela tilpuma ūdenstilpnes prasa intensīvu kopšanu visas sezonas garumā.

Pirms izbūves vēlams visu labi izplānot, un ja nepietiek zināšanu aicināt talkā speciālistus.
Izbūvējot ūdenstilpni iesaku izmantot kvalitatīvus materiālus, jo remonti ekspluatācijas laikā ir ļoti sarežģīti un laikietilpīgi un līdz ar to dārgi.
Lai mazais dīķītis un/vai strautiņš vienmēr priecētu Jūs ar tīru un caurspīdīgu ūdeni to plānojot un ierīkojot noteikti būtu jāparedz sekojošas lietas:
Ūdens filtrācijas sistēma ar pastāvīgu cirkulāciju, kur filtru sistēmas ūdens caurplūdes apjoms ir piemērots konkrētas ūdenstilpnes ūdens tilpumam. Ja ūdenstilpnē plānots turēt zivis, tad ja ir zivis tad filtrācijas sistēmas jaudai ir jābūt attiecīgi lielākai.
Ūdens filtru sistēmā būtu vēlams ierīkot arī skimeru, kas savāc peldošos gružus, lapas un putekļus no ūdens virsmas, pirms tie piemirkst un noslīkst.
Skābekļa papildināšanai ūdenī vēlam ierīkot strūklaku vai arī uzstādīt speciālus aeratorus,
Pievads ūdens papildināšanai, jo slēgtās ūdenstilpnēs it īpaši pie tekoša ūdens siltā laikā notiek ūdens iztvaikošana.
Ieteicamais dīķa minimālais dziļums ir 1,5m.
Ūdenstilpnes krastā var stādīt mitrumu mīlošus augus, no tās pašas dīķa plēves izveidojot tādu kā kabatu, bet to piepildot ar augsni. Stādot ūdensaugus mākslīgi izveidotā ūdenstilpnē vēlams tos iepriekš iestādīt speciālos ūdensaugu konteineros. Augu konteineru novietošanai dīķī vieta jāparedz jau dīķi izbūvējot.
Ja dīķi plānots turēt zivis, tad tā dziļumam jābūt vismaz 1,5m un ziemā jānodrošina skābekļa piekļuve caur ledus kārtu. Ir arī speciāli aeratori ar nelielu elektrības patēriņu. Dīķim piemērotas ir Japānas jeb koi karpas, kas ir dažādās krāsās (oranžas, baltas, dzeltenīgas, raibas uc), parasti uzturas ūdens virspusē. Zivis ir regulāri jābaro ar speciālu barību, vēlams peldošo, jo tad var ar interesi vērot kā viņas spēlējoties ēd. Latvijas apstākļos ir ziemcietīgas.
Svarīgākie darbi pie dīķa kopšanas ir tā regulāra tīrīšana no iekritušām lapām uc gružiem. Tam vislabāk ir izmantot speciālu pārvietoja

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 19 februāris 2010 17:07
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.