Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 383 viesi 

free counters

Pirmie soļi dārza ierīkošanā

-apzināt kādu dārzu Jūs vēlaties un cik laika varat veltīt tā apkopšanai,
Ja iepriekš Jums nav bijis sava dārza vai ir neliela pieredze iesaku apmeklēt draugu un paziņu dārzus, dažādas dārzkopības izstādes, stādu tirgotavas uc.

Dārzs var kalpot gan reprezentācijas vajadzībām, gan aktīvai brīvā laika pavadīšanai, gan ēdienkartes papildināšanai, gan arī būt dzīves veids. Tāpat svarīgi ir izrēķināt cik daudz brīvā laika Jums atliks dārza kopšanai un vai Jūs varēsiet atļauties algot dārznieku.

-dārza ierīkošanas darbu un materiālu budžets,
Visam dārza ierīkošanas darbu procesam pamatā kalpo dārza projekts. Ja vēlaties labu dārzu vai Jums nepietiek pieredzes iesaku to pasūtīt ainavu arhitektam. Detāli izstrādājot dārza projektu iespējams izvairīties no kļūdām nākotnē, piemēram nemaksāt par pārtaisīšanu, nepārdomātiem risinājumiem uc. Ja arī Jūs plānojat dārzu ierīkot saviem spēkiem, pieredzējuša speciālista izstrādāts dārza projekts noderēs pie dārza ierīkošanas. Ja ir precīzs dārza projekts ir iespējams aprēķināt dārza ierīkošanai nepieciešamo darbu un materiālu apjomu, kā arī tā izmaksas

-vai dārzu plānots ierīkot vienā gadā vai vairākos,
Dārzs tāpat kā Rīga, nekad nebūs gatavs, tas augs, attīstīsies un mainīsies no vasaras uz vasaru. Pirmais kas noteikti jābūt dārzā ir izveidots plānotais reljefs, ierīkots zāliens un piebraucamais ceļš pie mājas. Pie atbilstoša dārzu projekta pārējos darbus ir iespējams veikt vairāku gadu garumā.

-darbi tiks veikti saviem spēkiem un/vai piesaistot specializētu dārzkopības uzņēmumu
Ja vēlaties darbus veikt vienā paņēmienā un ar garantiju, izvēlaties specializētu dārzkopības uzņēmumu. Ja darbus veiks vairāki uzņēmumi izvēlaties kādu par galveno, kas koordinēs visu darbu secību. Ja plānojat darbus veikt pa etapiem iesaku zemes darbus, bruģēšanu, žoga uzstādīšanu, dīkā ierīkošanu uzticēt speciālistiem, bet zāliena ierīkošanu, augu stādīšanu veikt pašu spēkiem.

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 21 marts 2010 22:17
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.