Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 380 viesi 

free counters

Dārzs pilsētas centrā (Jumta dārzs)

Jumta dārzs jeb kā to dažreiz sauc zaļais jumts ir populārs jumtu apzaļumošana risinājums Rietumeiropā un ASV.

Jumta dārzs ir lielisks risinājums gan pilsētas vides uzlabošanā, gan izbūvējot ēkas lauku vidē nezaudēt dabas pievilcību. Zaļais jumts aizsargā hidroizolāciju pret temperatūras svārstībām un mehāniskiem bojājumiem, kā arī kalpo kā papildus siltumizolācijas slānis.
To var ierīkot uz dažāda seguma jumtiem: betona, metāla un koka. Ja ir plānots ierīkot zaļo jumtu, tad ēku projektējot vai rekonstruējot ir jāparedz papildus slodze atkarībā no veģetācijas tipa no 100 līdz 500 kg/m2.
Vienkāršākais un lētākais risinājums ir izveidot zaļo jumtu ar sausumizturīgu sukulentu veģetāciju. Tāds jumts prasa nelielu kopšanu un laistīšana ir nepieciešama tikai pirmajā sezonā, kamēr augi ieaugas. Turpmākā kopšana ir mēslošana reizi gadā un nezēļu ravēšana apmēram 4 līdz 6 reizes gadā.
Uz jumta var ierīkot zālienu un dažādu puķu un nelielu krūmu stādījumus, bet tad jārēķinās ar lielākām izmaksām ierīkojot un regulātrām ekspluatācijas izmaksām gan laistīšanai, gan dārznieka pakalpojumiem. Uzreiz iesaku ierīkot automātisko laisīšanas sistēmu. Regulāra kopšana ir vajadzīga apmēram reizi divās nedēļās.
Uz nelielām jumta terasēm iesaku ierīkot stādījumus augu traukos vai kastēs.
Ierīkojot jumta dārzu iesaku izvēlēties kvalitatīvus materiālus. Vēlams izvēlēties materiālus, kas atbilsts FLL standartam, Vācu standarts, ko lieto gan Eiropā gan ASV. Īpaša uzmanība ir jāpievērš:
hidroizolācijas pretsakņu aizsardzībai
Drenāžas un ūdenu akumulējošam slānim, kas novada lieko ūdeni, bet uzkrāj ūdeni, ko augi var izmantot ilgāku laiku pēc lietus vai laistīšanas.
Augu sugām piemērota substrāta izvēle. Neskatoties uz speciāli gatavota substrāta dārdzību, neiesaku izmantot melnzemi, jo tā ir regulāri jāpapildina un/vai jāmaina, kas ir ļoti dārgs process. Speciālais jumta dārza substrāts var kalpot vismaz 10 līdz 20 gadus.
Ja vēlaties ierīkot jumta dārzu prasiet konsultāciju speciālistiem vai meklējiet informāciju internetā piemēram www.zinco.de.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 19 februāris 2010 17:02
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.