Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 380 viesi 

free counters

Dārza segumi

Privātmāju dārzos populārākais celiņu segums ir betona bruģakmens. Tajā pat laikā nepelnīti ir aizmirsti citi dārza segumi.
Dārza atpūtas vietām un terasēm siltāks un patīkamāks segums ir koka dēļi. Jāizmanto ir speciāli apstrādāti terases dēļi ar rievotu virsmu.

Dēļiem jābūt impregnētiem pret puvi, vislabāk izmantot rūpnieciski impregnētus kokmateriālus. Papildus aizsardzībai dēļu segumu var apstrādāt ar linu eļļu, vai tādu, ko izmanto dārza mēbelēm. Eļļošanu jāatkārto katru gadu, jo eļļa novērš mitruma nokļūšanu kokā un tā bojāšanos mitruma iespaidā.
Parastā egle vai priede to pienācīgi kopjot kalpos jums pietiekoši ilgu laiku. Ja terase ziemas laikā netiek izmantota, tās segumu labāk ir novietot zem nojumes.
Pie guļbūvēm un citām koka ēkām var izmantot koka bruģi. Parasti tas ir ripās sazāģēts dažāda diametra virpots kokmateriāls. Koka bruģim obligāti jābūt impregnētam zem spiediena. Jāņem vērā, ka šāda seguma kalpošanas laiks ir apmēram 7 gadi.
Kā koka segumu var izmantot arī horizontāli novietotas koka brusas, ko var kombinēt ar irdenajiem segumiem vai iestrādāt zālienā.
Visus koka segumus vēlams izmantot sausās un saulainās vietās, jo mitrumā koks ātrāk bojājās un kļūst slidens.
Dārza celiņiem vai retāk izmantojamām auto stāvvietām var izmantot dažādus irdenos segumus: oļus, rupju granti, dolomīta atsijas vai granīta šķembas. Šie segumi salīdzinoši ar betona bruģakmens klājumu ir lētāki ierīkošanā, labi filtrē ūdeni.
Praktiski mūžīgs segums ir granīta bruģakmens. Plaši tiek izmantots importēts materiāls no ārzemēm, bet nepelnīti tiek aizmirsts pašu mājās iegūstamais. Celiņu segumiem var izmantot gan plēstu laukakmeņu segumu, gan arī mūsu valstī ražoto skaldīto granīta bruģakmeni no Latvijas lauku akmeņiem.
No betona bruģakmens seguma ir lietderīgi izbūvēt piebraucamo ceļu un celiņu uz galveno ieeju, dārza atpūtas zonā kā pamata segumu vēlams ierīkot zālienu, vietās kur ir biežāk jāstaigā izbūvēt irdenā seguma celiņus. Tādējādi Jūs gan ietaupāt naudu, gan iegūstat dabai tuvāku dārza vidi.
Pie dažāda seguma celiņu izvēles iesaku piesaistīt ainavu arhitektu, kurš jums sniegs konsultācijas un palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu Jūsu dārzam.

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 19 februāris 2010 16:58
 
on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.