Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 237 viesi 

free counters

Augļu dārzs
Paaugstinātā dārza dobe

Paaugstinātā dārza dobe - Šis ir lielisks un estētisks risinājums, lai iekārtotu savu dārzu.
Dārza darbu cienītāju vidū arvien lielāku popularitāti iegūst augstās dobes, un tie, kuri savā dārza teritorijā tās jau ierīkojuši, zina par daudzajām augsto dobju priekšrocībām.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 26 aprīlis 2021 19:52
 
Avenes/ Kazenes

Izgriež un izvāc no dārza noražojušos dzinumus, atstājot tie var kalpot par slimību un kaitēkļu perēkli. Izgriešana jāveic tūlīt pēc ražas novākšanas, dzinumus nogriežot zemes līmenī. Nogrieztie dzinumi jāsadedzina vai jāizved no dārza.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 22 marts 2010 12:36
 
Zemenes

Jāveic zemeņu apkopšanu: stīgu un atmirušo lapu izgriešana. Jāņem vērā, ka zemenes vienā vietā var augt un kvalitatīvi ražot vidēji četrus gadus.
Ierīkojot jaunas zemeņu dobes, jāizvēlas saulaina vieta ar labu gaisa apmaiņu. Zeme jāatbrīvo no daudzgadīgajām nezālēm. Zemenes var stādīt parastā dārza augsnē. Vēlams audzēt, izmantojot mulčas plēvi, tad atkrīt ravēšana, ogas pēc lietus ir tīras un ir vieglāka kopšana (stīgu kontrole). Ieklājot mulčas plēvi augsnē labāk saglabājas mitrums, augsne nesablīvējas. Labāk izvēlēties zemeņu šķirnes, kas ražo dažādos laikos.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 22 marts 2010 12:37
 
Augļukoki

Augusta mēnesī augļu kokiem, sevišķi ābelēm un bumbierēm izlieciet stutes, lai augošā raža neaplauztu zarus. Stutes vēlams izlikt pēc iespējas visiem nolīkušiem zariem.
Regulāri no dārza jāizvāc visi kritušie un bojātie augļi, kas ir slimību un kaitēkļu perēklis. Bojātos augļus nedrīkst kompostēt, tos vajadzētu norakt 50 cm dziļumā vai izvest no dārza.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 22 marts 2010 12:37
 


on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.