Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 394 viesi 

free counters

Kā iznīcināt nezēles un sūnas...

23.06.2015

Jautājums

Labdien! Kā iznīcināt nezēles un sūnas starp trotuāra flīzēm?

Atbilde:

„SŪNĀM- STOP” – RISINĀJUMS PRET SŪNĀM UN AĻĢĒM

Apsūnojis jumts, sūna starp bruģa akmeņiem, ar sūnām apaudzis kapa piemineklis, zaļgani sētas stabi un pati sēta, neglīti zaļi un glumi plankumi uz dārza mēbelēm – tie ir tikai daži no piemēriem, ar ko ikdienā nākas saskarties gandrīz ikvienam no mums. Jebkurā gadījumā sūnas, ķērpju un aļģu veidošanās ārpus to dabiskās augšanas vides uz dažādām konstrukcijām nav pieļaujama un nepieciešama to likvidēšana.
Viens no veidiem, kā cilvēki visbiežāk cenšas atbrīvoties no sūnām, ķērpjiem un aļģēm, ir mehāniska to noņemšana no apaugušās virsmas. Parasti zaļo segumu nokasa, noskrāpē vai noskalo nost ar augstspiediena strūklu. Lai arī uzreiz tiek iegūts patīkams vizuālais izskats, patiesībā uz virsmas paliek mikro paliekas un sporas, kas pēc dažiem mēnešiem atkal atjaunojas un virsma atsāk “zaļot”. Turklāt mehāniska apstrāde var radīt bojājumus virsmai, piemēram, noraut akmentiņus no bitumena šindeļu jumta klājuma.
Tāpēc kopš 2015.gada pavasara pieejams vietējā ražojuma līdzeklis “Sūnām-stop”, ar kura palīdzību uz vairākiem gadiem var veiksmīgi atbrīvoties no sūnu un aļģu uzaugumiem uz jumtiem, sienām, sētām, fasādēm, celiņiem, dzimtas pieminekļiem un citām vietām, kur tās ir parādījušās.
KAS JĀZINA PAR „SŪNĀM-STOP”:
* Pretsūnu līdzeklis „Sūnām-stop” netiek klasificēts kā agresīvā ķīmija un tas nav kaitīgs nedz dabai, nedz cilvēkiem. Tomēr apstrādes procesā ieteicams izmantot respiratoru, lai netiktu kairināti elpceļi;
* Šķidrums iedarbojas tikai uz aļģu un sūnu zaļo masu, nenodarot kaitējumu augiem, krūmājiem vai zālienam; aļģu, sūnu uzaugumi „Sūnām-stop” iedarbības rezultātā pakāpeniski kļūst dzelteni, tad brūni;
* Apstrādājot ķērpi ar „Sūnām-stop”, tas vizuāli neizmainās arī pēc vairākām nedēļām, taču pārvēršas par putekļos sabirstošu masu:
* Uz apstrādājamās virmas tas neatstāj plankumus, jo nesatur metālus, neizmaina krāsojumu un nebojā būvmateriālus, jo tajā nav hlora vai skābju;
* Ja esat iegādājušies koncentrātu, tad, atšķaidot to ar ūdeni, ļaujiet iegūtajam šķidrumam nostāvēties 10-15 minūtes, lai iegūtu vienmērīgāku konsistenci;
* Pēc apstrādes ar „Sūnām-stop” ir svarīgi, lai virsmu vismaz 5-6 stundas neskar nokrišņi;
* Labākam rezultātam pirms apstrādes ar „Sūnām-stop” nevajag veikt nekādu mehānisku virsmas attīrīšanu, lai šķīdums var iedarboties uz visu sūnas masu;
* Mehānisko attīrīšanu nepieciešams veikt ne ātrāk kā pēc 10-14 dienām pēc apstrādes – kad sūna kļuvusi brūna, izkaltusi, drūpoša masa. To ir svarīgi izdarīt tajās vietās, kur sūna ir bieza, blīva, jo nokrišņi nevarēs „izkustināt” lielo sūnas masu;
* Vislabāk Jumtu attīrīšanās process notiek rudens-ziemas-pavasara periodā, jo ir lielāks nokrišņu daudzums, kas dabīgā veidā palīdz tikt vaļā no sūnu atmirušajām daļām. It īpaši tas ir svarīgi ļoti nosūnojošiem jumtiem. Taču arī vasarā to ir lietderīgi darīt, lai apturētu sūnas attīstības procesu. Ja esat veikuši attīrīšanu pavasarī, tad labākam rezultātam pirms ziemas vēlreiz varat atkārtot virsmas apstrādi ar „Sūnām-stop”.
Apsmidzinot nevietā uzaugušās aļģes, sūnas un ķērpjus ar „Sūnām-stop”, līdzeklis iedarbojas uz visu šo mikroelementu dzīvo masu, pilnībā iznīcinot to dzīvotspēju. Atkarībā no “zaļojošās” kārtas biezuma tā dažu dienu vai nedēļu laikā kļūst brūna, atmirst un nokalst. Lielumu no virsmas var noslaucīt ar mīkstu birsti, noskalot ar ūdeni vai pagaidīt, kamēr to jūsu vietā paveiks nokrišņi. Vieglāk ir attīrīt tad, ja vairākas dienas ir intensīva saule un atmirusī sūna ir izkaltusi. Taču ir jaatceras, ka lielo sūnas masu nokrišņi nespēs noskalot no virsmas, tādēļ tā jānoņem pašiem – it sevišķi no horizontālām virsmām, piemēram, bruģa. Ja nepieciešams, tad biezāku sūnu ar „Sūnām-stop” apstrādā atkārtoti. Pēc kvalitatīvas apstrādes ar „Sūnām-stop” jauna sūnas vai aļģu kārta uz virsmas neveidosies vismaz vairākus gadus.
SVARĪGI!
Virsmu apstrāde ar „Sūnām-stop” jāveic laikā, kad vismaz 5-6 stundas netiek solīti nokrišņi, citādi nokrišņi aizskalos un izšķīdinās uzsmidzināto šķidrumu. Rudenī vai pavasarī apstrādi vislabāk veikt pirmajā dienas pusē, jo nakts lielais mitrums un rīta rasa atšķaidīs koncentrāciju un daļēji nomazgās uzsmidzināto vielu.
Jāraugās, lai naktīs nav salnas, kas var samazināt šķīduma efektivitāti. Savukārt vasarā piemērotākais laiks ir vēli vakari, kad saule vairs nekarsē. Vasaras spēcīgā saule un karstais gaiss dienas laikā izžāvēs „Sūnām-stop” ūdeni saturošās daļas un produkts nepaspēs iedarboties uz sūnu. Toties vakarā apstrādātā virsma, nakts vēsumā līdz pat rītam saglabās mitrumu un iedarbība uz sūnu.
Par garantiju:
Pareizi un kvalitatīvi veiktas apstrādes rezultātā jūs pilnībā attīrīsiet virsmu no sūnām vai aļģēm. Katrai ģeogrāfiskai vietai ir sava specifiska vide – saules vai ēnas daudzums, koku vai meža tuvums, valdošie vēji utt. Pat 200-300 metru attālumā stāvošu objektu vide var būt ļoti atšķirīga. Tādēļ katrā vietā sūnu atjaunošanās laiks ir individuāls – vietām sūna sāks atjaunoties pēc 1 gada, bet citur – pēc 5-6 gadiem. Taču mūsu klimatiskajā joslā tie vidēji ir 3-4 gadi. Faktiski „Sūnām-stop” garantē, ka jūs apstrādāto virsmu atgriežat sākotnējā „0 punktā”, kad virsma bija jauna un tīra no sporām.
Pretsūnu un pretaļģu līdzekli „Sūnām-stop” iespējams iegādāties divos veidos – kā koncentrātu vai kā lietošanai jau gatavu šķīdumu ar Spray uzgali.
Gatavā šķīduma 1 litra iepakojums ir parocīgāks gadījumiem, kad ir nepieciešama nelielu laukumu apstrāde, turklāt tas jau tiek piedāvāts ar smidzinātāja uzgali. Ar 1 litru gatavā šķīduma pietiek vismaz 5-6 m2 plašai virsmai.
Ikdienas lietošanai tiek piedāvāts arī 1 litra un 5 litru tilpuma koncentrāts, kas izmaksu ziņā ir izdevīgāks, jo pēc sagatavošanas proporcijā 1:4 (1 daļa „Sūnām-stop” + 4 daļas ūdens) tiek iegūti 5 litri vai attiecīgi 25 litri gatava šķīduma, ar ko var apstrādāt vismaz 25-30 m2 vai 125-150 m2.
Jautājumu vai neskaidrību gadījumos jūs vienmēr varat saņemt konsultācijas pie ražotāja SIA „RK69 Grupa”.
Tel.: +371 29 696969, www.sunam-stop.lv
„Sūnām-stop” JUMTIEM – izmantojams visu veidu jumtu segumiem.
„Sūnām-stop” AKMENIM, BETONAM – bruģu, fasāžu, stabu, betona sētu, dekoratīvo akmeņu un citu akmens virsmu apstrādei.
„Sūnām-stop” FASĀDĒM – piemērots PVC, „saidinga”, koka fasāžu, dēļu sētu, terašu un citu koka vai krāsotu koku virsmu attīrīšanai.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 23 jūnijs 2015 15:16
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.