Partneri

Reklāmkarogs
Dārza un meža tehnikas tirdzniecība un remonts

Ainavu arhitektūra
Dārzu un apstādījumu projektēšana

Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

ABSI maiņas darījumu forums
Optimizē izdevumus un piesaisti jaunus klientus!

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

Agnis Graudulis

Agnis Graudulis no 1994. gada profesionāli darbojas ar dārzu un apstādījumu projektēšanu, ierīkošanu un kopšanu. No 1998 strādā uzņēmumā Dārzs un Vide, SIA Ir liela pieredze kokaugu vainagu veidošanā. Hobijs: Latvijā retāk sastopamu augu audzēšana. Labprāt dalās pieredzē savas kompetences ietvaros.

Publikācijas >>>

Jautāt specialistam >>

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 390 viesi 

free counters

Vēlos ierīkot zālāju apmēram 1000...

15.04.2011

Jautājums

Labdien!
Vēlos ierīkot zālāju apmēram 1000m2. Augsne ir smilts, aug priedes, kadiķi, virši. Diemžēl rudenī nepaguvām savest melnzemi, vai tas nozīmē, ka šopavasar zālāju sēt nav nozīmes (lasīju, ka melnzemei būtu ziemu jānostāv lai sablīvējas)??? Vēl lasīju, ka smiltij ar melnzemi vien nepietiek, ir jāliek arī kūdra un kaļķis, lai sūna neaug. Kādā secībā šīs kārtas jāliek? Paldies!

Atbilde:

Sveiki,

Ja vieta ir sausa ar dabisko meža veģetāciju, es iespējams nemēģinātu ierīkot zālienu. Aizberiet vietas, kas šķiet pārāk nelīdzenas un iesējiet zāliena maisījumu sausām vietām. Dabiskais zāliens prasa mazāku kopšanu to uzturot un protams sākotnējos ieguldījumus.
Teritoriju var arī nedaudz nodalīt: intensīvi kopjams zāliens pie mājas, meža pļavas tipa zāliens perifērijā.

Lai ierīkotu smilšainā vietā kvalitatīvu zālienu zem melnzemes slāņa ir jāpaliek labākajā gadījumā māla slānis ap 10 cm vai atdalošais ģeotekstils. Pa virsu ber melnzemi, to pieblīvē kārtīgi ar rulli un smagu šļūci. Sēj zālienu. Iesēdumus pēc nākošās ziemas pielīdzina ar smilšainu melnzemi.
Sūna augs, ja augsne, ko uzvedīsiet, būs pārāk skāba un/vai barības vielām nabadzīga. Kā arī ēnainās vietās, kur zālienam ir pārāk maz gaismas (zem kokiem)

!!!Neapberiet priežu un kadiķu saknes pie stumbriem ar melnzemes slāni, koki var iet bojā.!!!

Pēdējās izmaiņas: Piektdiena, 15 aprīlis 2011 17:38
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Reklāma











on-line.lv Яндекс.Метрика