Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 442 viesi 

free counters

Vai Jums ir kādi ieteikumi, kā rīkoties...

09.10.2011

Jautājums

Labdien!
Man ir privātīpašums Rīgā. Kaimiņu dārzā aug milzīgs ozols netālu no mūsu kopējās robežas. Apmēram 20 m rādiusā no tā iznīkst visi kociņi, tanī skaitā pat Kaukāza plūme. Vai ir iespējams kāds dzīvžogs ēnā?
Saulainajā vietā vēlos izveidot ziemciešu dobi. Vai Jums ir kādi ieteikumi, kā rīkoties (piemēram 80 cm dziļumā ieklāt plēvi vai kā citādi)? Vai 10 m attālumā augtu, piem., upeņu krūmi saulainajā pusē?
Uz dižkokiem laikam romiešu tiesības neattiecas....

Atbilde:

Sveiki,

Par romiešu tiesībām labāk jautāt juristiem.

Tas ļoti iespējams ka zem liela ozola gandrīz nekas negrib augt jo pietrūkst gan gaismas gan mitruma. Pilnīgi ēnā neaugs gandrīz nekas Lai izveidotu dzīvžogu var mēģināt uz režgiem var audzēt efejas vai vīteņhortenzijas.

Ja vēlaties stādīt ziemcietes vai citus augus gaišākā vietā zem koka vainaga, tad labāk uzreiz izvēlēties ēnas izturīgus augus. Kā risinājums ir izrakt dobes vietu ap 40 cm dziļumā ziemcietēm un ogu krūmiem, lielākiem augiem dziļāku, ieklāt pretsakņu ģeotekstilu un iebērt auglīgu augsni. Veicot šādu darbu var nākties apcirst ozola saknes kas savukārt nav vēlams.

Pēdējās izmaiņas: Pirmdiena, 10 oktobris 2011 00:56
 

Komentāri  

 
0 #2 profile 2016-12-15 13:48 Citēt
 
 
-1 #1 Matilde 2012-12-29 14:01
Kas tās par muļķībām, ka 20 m no ozola neaug burtiski nekas. Man sētvidū 100 gadīgs ozols, netālu no tā- metri 5-6, aug burvīgs dzīvžogs no dažādiem košumkrūmiem. No mājas stūra šis ozols ir 5 m un blakus viņam ceriņu krūms, kā arī puķu pudurs.
Iestādīju nesen klintenes gar mājas Z sienu, kuras aug griezdamies, kaut ozols netālu. Turpat tuvumā ir citi lielie koki. Zem kokiem var stādīt pahisandras, efejas, hostas, gandrenes, astilbes un gan jau vēl kādu zemāku krūmu kā, piem., stefanandras.
Starp citu, klintenes ir piemērots dzīvžogs ēnā. Tās aug visur. :roll:
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.