Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 379 viesi 

free counters

Nevaram izvēlēties dzīvžogam labāko krūmu

26.05.2011

Jautājums

Labdien! Nevaram izvēlēties dzīvžogam labāko krūmu. Esam nonākuši pie diviem risinājumiem - grimonis vai vilkābele. Kādi būtu Jūsu ieteikumi attiecībā uz šīm izvēlēm? Mūsu izvēles kritēriji - ātraudzīgs, saules un sala izturīgs, kā arī nedārgs risinājums zaļam žogam.

Atbilde:

Sveiki,

Grimonis
Grimonis lieliski izskatās ziemā kad sarkanie vai zaļie stumbri (atkarībā no sugas vai šķirnes) eksponējas uz sniega.
Grimonis labi jūtās mitrākās vietās, ir ātraudzīgs, bet pamazam ar noliekšņiem (pie zemes noliekušies zari) labi apsakņojas un plešas platumā. Augums līdz 4 metriem, audzējams kā brīvi augošs dzīvžogs. Ar laiku izveido necaurejamu dzīvžogu. Prasa minimālu kopšanu.

Vilkābele
Lēnāk augoša, sevišķi dzīves pirmajos gados. Audzējama cirptā dzīvžogā, tad augums ap 2 metriem, prasa regulāru cirpšanu vismaz 1x gadā, ideālā variantā 2x (pavasarī un pēc jāņiem).
Jācērp TRAPECES FORMĀ, pretējā gadījumā apakšas paliek plikas.
Viedo necaurejamu dzīvžogu, ĻOTI ASI DZELOŅI, apgrūtina kopšanu, viss nocirptais rūpīgi jāsavāc, jo dzeloņi uz zariem saglabājas arī nocirptā stāvoklī vairākus gadus, var sadurt kājas un tačkas riepas.
Ja audzē brīvi augošu, tad pēc laika apakšas veidojas plikas, augums uz 6 metriem. Ir ēdami ārstnieciski ābolīši (nelielās devās).

Salu, sauli iztur abi, protams atkarīgs kuru sugu izvēlēsaties. Pamatsugām cenas kokaudzētavās lētas. Būtiski ietaupīsiet ja pirksiet kailsakņu stādus agri pavasarī vai rudenī.

{backbuton}

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 26 maijs 2011 17:57
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.