Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 389 viesi 

free counters

Vēlos mājas sienu apstādīt ar vīteņiem...

16.08.2013

Jautājums

Labdien!
Vēlos mājas sienu apstādīt ar vīteņiem, bet esmu dzirdējusi, ka tas bojā mājas sienas konstrukciju. Vai tā ir taisnība un kas jāievēro pirms vīteņaugu stādīšanas pie māju sienām?

Atbilde:

Sveiki,

Jautājumam nav viennozīmīgas atbildes. Par to varētu uzrakstīt veselu rakstu vai pat grāmatu. Īsumā atbilde varētu skanēt šādi:
Vīteņaugi gan var bojāt sienu, gan būt neitrāli, kā arī var kalpot kā papildus mājas papildus siltimizolācija (vēja aizsargs). Problemātiski var būt vīteņaugi pie koka mājām. Pie tām vīteņaugi jāaudzē uz atsevišķa režģa apmēram 20-30cm attālumā no mājas sienām, atstājot ventilācijas starpu.
Vīteņaugiem ir dažādas ja tā varētu teikt vīšanās stratēģijas. Daži vijas tikai pa balstiem, daži kāpj uz augši ar piesūcekņiem pie sienas.Tāpat tiem ir atšķirīgas sakņu sistēmas, daži meklējot labumus var izaugt cauri betona pamatiem, citi nē.
Mājas sienas noteikti nebojās mežvīteņi, vīteņrozes, aktinīdijas un citronliānas, pēdējās divas gan iespējms būs jāierobežo augšanā apriežot. Ja vīnogas tiek koptas un regulāri apgrieztas, tad arī tās nebojā mājas sienas.
Pieclapiņu mežvīns var bojāt gan mājas pamatus gan sienas, tas gan neattiecas uz kārtīgi būvētām mūra mājām.

Pēdējās izmaiņas: Ceturtdiena, 15 augusts 2013 02:32
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.