Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 573 viesi 

free counters

...cik droši un kā to pareizi ir izdarīt, lai koks neizaug par augstu...

26.06.2011

Jautājums

Dzivoju Vacija un sogad kokaudzetava iegadajamies pundurkirsi, skirni Lapins. Saku papetit info interenta vietnes, izradas selekcionejis latvietis uzvarda Lapins. Jautajums ir ka pareizi un kad to darit apgriezt zarus, pamata kocinam ir 3 gari zari un uz pasa garaka pie galotnes ir izveidojusies tris udens zari-sanzarini. Sopavasari ari bija paris ziedu, aizmetas odzinas, bet viens kirsitis tik ir palicis. Gribejas uzzinat cik drosi un ka to pareizi ir izdarit, lai koks neizaug par augstu un lai butu ari laba raza citus gadus.

Atbilde:

Sveiki,

Koka augums ir atkarīgs no šķirnes īpatnībām. Pārāk spēcīgi apgriežot un cenšoties samazināt augumu var būtiski samazināt ražu.
Ja jums ir Lapiņa selekcionēts saldais ķirsis, tad vajadzētu precīzāk noskaidrot šķirni. Ja tā ir patiešam šķirne 'Lapiņš' tad tas ir pašauglīgs saldais ķirsis. Par zemo augumu datus neatradu. Apgriešanu veic tāpat kā jebkuram citam saldam ķirsim. Jāgriež tos stipri maz, tikai galīgi nepareizi augošos zarus.
Ar griešanu nesteigtos, jo tā var būt arī jebkura cita K.Lapiņa Kanādā, Samerlendā izveidotā šķirne, piemēram ar kolonveida augumu.

Pēdējās izmaiņas: Svētdiena, 26 jūnijs 2011 15:54
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.