Mēness fāze

Partneri

Reklāmkarogs
Dārzs un vide
Dārzu un apstādījumu projektēšana ierīkošana un kopšana

ĶNUP
Ķekavas novada uzņēmēju padome

Mārupes uzņēmēji
Biedrība "Mārupes uzņēmēji"

FACEBOOK

Tiešsaitē?

Šobrīd klātienē ir 271 viesi 

free counters

Jautājumi par augiem

06.11.2010
Jautājums
Labdien, gribētos saņemt jūsu palīdzību šādā jautājumā - man nesen uzdāvināja augststumbra miniatūrrozīti. Nesen pamanīju, ka uz jaunajiem dzinumiem parīdjusies miltrasa. Varbūt varat dot man padomu, ko darīt, lai rozīti no tās izārstētu?

Atbilde:
Labdien,
Tā ir parasta parādība, ka rudenī lapu mešanas laikā dažiem augiem parādās miltrasa. Lai samazanātu slimības saglabāšanos būtu jādara tā:
-jāsavāc visas kritušās rozes lapas un jāsadedzina vai jāizved no dārza,
-pavasarī augu pirms lapu plaukšanas nomiglo ar bordo šķidumu.
Lai samazinātu slimības izplatības iespējamību veģetācijas laikā augam jānodrošina labi augšanas apstākļi, gaisma, mitrums un barības vielas.

04.11.2010
Jautājums
Man dārzā aug rudenī ražojošas avenes, vai tām ir nepieciešama apgriešana?

Atbilde:
Rudens avenēm jānogriež visi dzinumi, arī tie kas nav ražojuši. Nākošā gadā tas ataugs un atkal ražos uz viengadīgiem dzinumiem. Var atstāt dzinumus ražot uz otru gadu, bet tad raža ir neliela un augs tiek novājināts. Nogrieztos dzinumus sadedzina vai izved no dārza.

27.10.2010
Jautājums
Labdien!
Man dārzā šogad ir iestādītas dažāda veida hortenzijas - ar lieliem skaistiem ziediem un mazākiem ziediem. Tā kā tuvojas ziema, radās jautājums kā pareizi ir sagatavot hortenzijas ziemai, lai nākamajā gadā tās ziedētu tik par skaisti kā šogad. Vai ziedi ir jāapgriež, jā ir jāapklāt, vai uz ziemu ir vairāk jāsalaista? Lūdzu pastāstiet kā pareizi rīkoties, lai hortenzijas labi pārziemotu? Paldies par atbildi jau iepriekš.

Atbilde:
Sveiki,

Tā kā Jūs neesat minējusi konkrētas hortenziju sugas vai šķirnes tad
atbildu vispārīgi:

Bagātīgai ziedēšanai nākamajā gadā  ziedus nogriež tūlīt pēc noziedēšanas

Hortenzijas pirmajos dzīves gados vēlams piesegt ar egļu skujām,
skaidām, lapām.
Piesegšana jāviec kad augsne ir sasalusi. Galvenais ir piesegt sakņu
kaklu, jo virszemes daļa nosalst, augi labi ataug.

Ir daudz hortenziju sugu un šķirņu, kas mūsu klimatiskajos apstākļos nepārziemo.

20.10.2010
Jautājums
Man puķu kastēs joprojam skaisti zied pelargonijas. Vēlos augus saglabāt līdz pavasarim. Kā rīkoties.

Atbilde:
Iespējamie varianti:
Labākais variants ir augus apgriezt apmēram uz pusi un pārnest ziemot uz vēsu gaišu telpu ar gaisa temperatūru apmēram 10-12 grādi.
vai
Var pārziemināt arī tumšā telpā, tad tikai jāierīko papildus apgaismojums. Var izmantot dienas gaismas lampas vai speciālās augu lampas. Lampu ieslēgšanai/izslēgšanai izmantot diennakts laika releju (nopērkams celtniecības veikalos, maksā ap 3 LVL). Apgismojums pietiks uz 7-8 stundām dienā. atkarībā no temperatūras.

!!!Tumšā telpā augi iet bojā!!!

Otrs variants:
Pelargonijas ienest istabā un pārziemināt uz palodzes. Jārēķinās ka ziemā augi izstīdzēs un no sausā gaisa var nomest lapas un ataugt no jauna.

17.06.2010

Jautājums
Labdien

Vai parastā filadelfa (Philadelphus coronarius) ziedus var kaltēt tējai?

Atbilde:

Sveiki
Parastā filadelfa ziedi ir smaržigi kamēr tie ir uz krūma, tāpēc augu reizēm nepareizi sauc par jasmīnu, kas patiesībā ir pavisam citas sugas augs. Ja jasmīnu izmanto tēju aromatizēšanai, tad kaltēti filadelfa ziedi tējā ir lietojami (nav indīgi), bet gaidītās smaržas un garšas īpašibas kā jasmīniem tiem nepiemīt.

 

Komentāri  

 
+1 #2 Viesis 2010-11-29 23:58
Laurlapu ķirši audzējami nedaudz noēnotā vietā. Uz ziemu augs jāpiesedz ar egļu skujām vai ēnošanas tīklu, jo lapas apdeg ziemas beigu (februāris, marts) saulē. Pirms sala iestāšanās augu tāpat kā rododendrus ir kārtīgi jāsalaista.
Citēt
 
 
+3 #1 Viesis 2010-11-09 09:06
Labdien! Gribētu uzzināt par laurķirsi.Kā to kopt ,vai var apgriezt? Nopirku divu veida laurķiršus Depo veikalā? Paldies!
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

on-line.lv Яндекс.Метрика
Vides dizains created with Vides Dizains.